هنرمندی که بدون دست شهدای غواص را به تصویر می‌کشد+فیلم

با اجرای هنر سوخته‌نگاری؛‏
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 26 تير, 1396 - 10:45
«فاطمه صالحی» هنرمند سوخته نگاری با توجه به معلولیت در دست‌ها این کار را به شکل ویژه‌ای انجام می‌دهد. او این روزها درحال تولید اثری برای شهدای غواص است.

به گزارش حلقه وصل، «فاطمه صالحی» هنرمند سوخته نگاری است. او با توجه به معلولیت در دست‌ها این کار را به شکل ویژه‌ای انجام می‌دهد. پیش از این نیز هنرمندانی بوده‌اند که با وجود معلولیت به اجرای هنر خود می‌پرداختند اما دو نکته‌ای که «فاطمه صالحی» هنرمند سوخته نگار را این روزها از سایر هنرمندان با کم‌توانایی متمایز می‌کند اولاً شرکت در جشنواره فرشتگان غواص و تولید اثر برای شهدای غواص است و در درجه دو فاطمه صالحی برای اجرای هنر سوخته‌نگاری باید هویه‌ داغ را میان ساق‌های خود بگیرد

سوخت نگاری، هنری با تاریخی به درازای قدمت  احساس، به زمانی که بشر حسی درون خود یافت برای زیبا تر دیدن و زیبا تر کردن آنچه می‌دید.اولین بار بشر با داغ گذاری روی چوب دست به ایجاد نقوشی روی آن زد و بدین گونه اولین آثار هنری سوخت نگاری را خلق نمود. کم کم این هنر شکل گرفت و فلزات مهر مانندی برای این منظور ساخته شد تا نقش هایی مشخص را روی چوب ایجاد کنند. درب های چوبی و سرستون ها و … را بدین وسیله آزین بندی می کردند تا نشان های مهم را ماندگار کنند.

در ادامه گوشه‌ای از هنرنمایی فاطمه صالحی هنرمند سوخت‌نگار را می‌بینیم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.