اجرای طرح مطالعاتی «پیشوای صادق» بر اساس کتاب انسان 250 ساله

از سوی دفتر مطالعات و پژوهش‌های راهبردی صراط اهواز؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 26 تير, 1396 - 12:15
به مناسبت ایام شهادت امام صادق(ع) طرح مطالعاتی «پیشوای صادق» بر اساس کتاب انسان 250 ساله از سوی دفتر مطالعات و پژوهش‌های راهبردی صراط اهواز در قالب بازخوانی صوتی اجرا می‌گردد.

عرفان جزایری، مسئول بخش فضای مجازی دفتر مطالعات و پژوهش های راهبردی صراط اهواز به حلقه وصل گفت: با توجه به ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) دفتر صراط تصمیم گرفت کار متفاوتی را انجام دهد.

جزایری اظهار داشت: در واقع بر اساس تئوری که دفتر صراط دارد انجام کار تربیتی و تربیت جوانان نیاز به این دارد که ریشه محبت را تقویت کنیم و این محبت از شناخت نشأت می گیرد. برای تربیت نیاز به محبت داریم و این محبت راه گشاست، شناخت که ایجاد شد محبت هم افزایش پیدا می کند.

وی تصریح کرد: خب با توجه به ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) تصمیم گرفتیم شناختمان را نسبت به ایشان بالا ببریم. اینکه مثلا چرا باقی ائمه به این شکل شاگرد تربیت نکردند و دانشگاهی به اصطلاح تأسیس نشده و سژالات دیگری که کمتر به آن ها پرداخته می شود اما سؤال و شبهه بسیاری از جوانان ما می تواند باشد.

جزایری ادامه داد: طرح مطالعاتی را در نظر گرفتیم و کتاب انسان 250 ساله را انتخاب کردیم و با یک تیر دو نشان زدیم هم زندگانی امام صادق(ع) را معرفی کردیم و هم افراد را با منظومه فکری مقام معظم رهبری(مدظله) آشنا کرده ایم.

مسئول بخش فضای مجازی دفتر مطالعات صراط افزود: البته در این طرح روش کار ما متفاوت است و از آنجا که برای مخاطب کنونی متن طولانی یا عکس نوشته بازتاب خوبی ندارد تصمیم گرفتیم کار را به صورت فایل صوتی انجام دهیم.

وی خاطر نشان کرد: به همین خاطر طرح بازخوانی صوتی زندگانی سیاسی-مبارزاتی امام صادق(ع) را بر اساس کتاب انسان 250 ساله شروع کردیم و هر روز تا سالروز شهادت امام صادق(ع) فایل صوتی را به همراه توضیحات اضافه در این خصوص در کانال دفتر مطالعات صراط قرار می دهیم.

جزایری اضافه کرد: 7 فایل صوتی تا کنون از فصل های 11،12 و 13 کتاب انسان 250 ساله آماده شده و دو فایل در کانال به آدرس serat_pajohesh قرار گرفته که علاقه مندان می توانند از آن استفاده نمایند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.