اردوی آموزشی تشکیلاتی «طلایه‌داران فردا» با حضور 250 دختر دانش‌آموز کرمانشاهی برگزار شد

با رویکرد تربیتی و کادرسازی با استفاده از مبانی اسلامی و انقلابی؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 26 تير, 1396 - 08:45
اردوی آموزشی، معرفتی و تشکیلاتی «طلایه‌داران فردا» با حضور ۲۵۰ نفر از دانش‌آموزان شهرستان‌های کرمانشاه به مدت سه روز با رویکرد تربیتی و کادرسازی با استفاده از مبانی اسلامی و انقلابی در اردوگاه امام حسن مجتبی علیه‌السلام شهرستان صحنه برگزار شد.

به گزارش سرویس استان‌های حلقه وصل، اردوی آموزشی، معرفتی و تشکیلاتی «طلایه داران فردا» ویژه مسئولین و اعضای هیئت مرکزی انجمن اسلامی مدارس متوسطه دوم دخترانه استان با شرکت ۲۵۰ نفر از دانش آموزان شهرستانهای اسلام آباد غرب، سرپل ذهاب، گیلانغرب، قصرشیرین ،ثلاث باباجانی،روانسرف جوانرود، پاوه، سنقر ، صحنه، هرسین ، کنگاور و نواحی سه گانه کرمانشاه به مدت سه روز از 21 تا 23  تیرماه با رویکرد تربیتی و کادر سازی با استفاده از مبانی اسلامی و انقلابی در اردوگاه امام حسن مجتبی علیه السلام شهرستان صحنه برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این اردو علی صفدری مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان استان کرمانشاه ضمن خیرمقدم به مسئولین و اعضای شرکت کننده در دوره هدف از برگزاری این اردو را ارتقاء سطح معرفتی ، آموزشی و تشکیلاتی اعضا بیان کردند و آن را یک فرصت مهم و ویژه برای دانش اموزان خواند.

خصوصیات ارزشمند دوران نوجوانی

سپس حضرت آیت اله محمدی عراقی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری که از سخنرانان مراسم افتتاحیه بودند از خصوصیات ارزشمند دوران نوجوانی و حس کنجکاوی در رابطه با خود شناسی و خدا شناسی و بلوغ فکری انسان در این دوران بیان نمودند و در این راستا یکی از کارکرد های اساسی دین را پاسخ روشن و منطقی به ذهن پرسگر انسان معرفی کردند.

ایشان در ادامه به ویژگی های جنگ نرم پرداختند و عفت و حجاب را به عنوان یکی از سنگرهای مقابله با این جنگ مورد تاکید قرار دادند.

درادامه حامد علامتی دبیرکل اتحادیه در خصوص تشکل انجمن اسلامی در گذشته حال و آینده مطالبی را ارائه دادند.

وی تصریح کرد: حیات ارزشمند اتحادیه را می توان در پنج دوره اصلی خلاصه کرد که ازجمله می توان به تاسیس.دفاع مقدس،شکوفایی دوباره،تحول ساختاری و تشکیلاتی و در آستانه دهه پنجم فعالیت خواندن اشاره کرد

علامتی با اشاره به فلسفه انجمن اسلامی گفت: اعضای یک تشکل انقلابی باید به خدا نزدیکتر شود ،بیشتر بدانند،خودشان را بشناسنند و در آخر اینکه سرباز اسلام باشند.

ویژگی‌های انجمن اسلامی موفق

وی خاطرنشان کرد: ۹ ویژگی انجمن اسلامی موفق عبارتند از انگیزه های عمیق و درونی،محوریت قرار دادن اسلام و دستورات دینی و ولایی ،اجرای برنامه ها در مسیر خودسازی ،انجام کارها به صورت تعاونی و جمعی،استفاده مبتکرانه از هنر و ابزارهای نو ،به روز بودن موضوعات پیام ها ،احساس مسئولیت افراد نسبت به رشد یکدیگر ،برخورداری از فصیلت های اخلاقی و عضو یابی چهره به چهره می باشد.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در پایان گفت،ما باید معنویت ،صمیمیت ،نشاط و اتحاد را اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان رواج دهیم و سعی کنیم همه این خصوصیات را رعایت کنیم.

درپایان مراسم افتتاحیه از سرکار خانم مرادی معاون سابق واحد خواهران اتحادیه و تعدادی از برگزیدگان نمایشگاه های مدرسه انقلاب دختران با اهداء لوح یادبود تقدیر به عمل آمد.

از دیگر برنامه‌های این اردو می توان به برگزاری کارگاهها و جلسات آموزشی با موضوعات ولایت فقیه، جایگاه دانش اموزان در نگاه رهبری ، حریم ریحانه (عفاف و حجاب)، جهاد علمی، ارتباطات موثر، فضای مجازیف اخلاق، مدیریت تشکیلاتی، الگوی تعالی، سبک زندگی اسلامیف رسالت نوجوان انقلابی، تشریح برنامه تشکیلاتی اتحادیه همچون جشنواره های مدرسه انقلاب ، مداد کم رنگ و انجمن برتر، هیئت انصار المهدی عج شهری و مدرسه ای و برگزاری یادواره شهدا، گعده های شبانه با مربیان قرارگاه ها، مسابقات ورزشی ،هنری از جمله طناب کشی،مشاعره،توپ و تور، تند خوانی کتاب، پخش کلیپ، دارت، دو مینو، آب بازی و جلسات پرسش و پاسخ و تقدیر در مراسم اختتامیه از نفرات برگزیده در اردو اشاره کرد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.