انتشار فراخوان دور جدید مسابقه بزرگ کتابخوانی پویش مطالعاتی «روشنا» در اراک

با محوریت کتاب «آن بیست و سه نفر» و «ملاصالح»؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 25 تير, 1396 - 08:45
دور جدید مسابقه بزرگ کتابخوانی از سوی پویش مردمی «روشنا» با محوریت دو کتاب «ملاصالح» و «آن بیست و سه نفر» آغاز و فراخوان این پویش مطالعاتی در اراک نیز منتشر شد.

به گزارش سرویس استان‌های حلقه وصل، هشتمین دوره از پویش کتابخوانی «روشنا» از 16 تیرماه جاری آغاز شد.

فراخوان دور جدید این مسابقه بزرگ کتابخوانی با محوریت دو کتاب «ملاصالح» و «آن بیست و سه نفر» نیز در اراک منتشر شد.

علاقه مندان جهت شرکت در این پویش مطالعاتی و تهیه کتاب می توانند به شبکه توزیع کتاب طلائیه واقع در خیابان محسنی جنب پل خیبر مراجعه و یا با شماره 08632228593 تماس حاصل نمایند.

یادآور می شود، پویش مردمی روشنا با همکاری ناشر، مؤلف، مراکز پخش و کتابفروشی ها با رویکرد ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و با صرف نظر از حقوق مادی اقدام به برگزاری مسابقات کتابخوانی می کند و هشتمین دوره پویش ملی کتاب‌خوانی «روشنا» آغاز و تا 16 مهرماه ادامه می یابد.

کتاب «آن ۲۳ نفر» شرح خاطرات احمود یوسف‌زاده و ۲۲ نفر از دوستان رزمنده‌اش است که در دوران جنگ تحمیلی و روزهای نوجوانی به اسارت رژیم بعث درآمدند. آنها شاید تنها اسرایی بودند که در ایام اسارت با صدام حسین، دیکتاتور مخلوع عراق دیدار کردند. صدام در پی آن بود که از این نوجوانان اسیر بهره‌برداری تبلیغاتی کند. «آن ۲۳ نفر» روایت خاطرات یکی از این نوجوانان که به قلم احمد یوسف‌زاده و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

کتاب «ملاصالح» هم روایت خاطرات ملاصالح قادری است. او کسی بود که در زمان جنگ تحمیلی بعد از اسارت نقش مترجم اسرا را ایفا می‌کرد. از قضا در دیدار نوجوانان اسیر با صدام حسین هم مترجم این گروه ۲۳ نفره بوده است. این کتاب به قلم رضیه غبیشی نوشته و توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.