شیوه‌نامه‌ اجرایی طرح «هر مسجد یک جهیزیه» منتشر شد+دانلود

پیرو تاکیدات رهبر انقلاب؛
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 8 تير, 1396 - 17:00
یکی از مهمترین تأکیدات دین مبین اسلام، پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و ائمه اطهار(علیهم السلام) رسیدگی به محرومان جامعه و بویژه مشارکت در فراهم نمودن شرایط ازدواج جوانان کم بضاعت می‌باشد.

سرویس مبشر صبحیکی از مهمترین تأکیدات دین مبین اسلام، پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و ائمه اطهار(علیهم السلام) رسیدگی به محرومان جامعه و بویژه مشارکت در فراهم نمودن شرایط ازدواج جوانان کم بضاعت می‌باشد. در صدر اسلام این دستگیری‌ها و فعالیت‌های خیرخواهانه در بستر مسجد صورت می‌گرفت و بر همین اساس به عنوان یکی از مهمترین کارکردهای این نهاد اجتماعی به شمار می‌رود.

متأسفانه در پی مغفول ماندن مساجد از نقشی که می‌توانند در زمینه‌ی فعالیت‌های اجتماعی داشته باشند، این امور از اولویت‌های مساجد خارج شده .

پیرو تأکید رهبر معظم انقلاب در دیدار با ائمه محترم جماعات استان تهران در مردادماه ۱۳۹۵مبنی بر لزوم توجه کارگزاران مساجد به کارکردهای اجتماعی خانه های خدا، و با هماهنگی و همکاری صورت گرفته بین مرکز رسیدگی به امور مساجد و کمیته امداد امام خمینی(رحمه الله)، طرحی تحت عنوان «هر مسجد حداقل یک جهیزیه» تهیه و آماده اجرا می‌باشد

علاقمندان می توانند جهت مطالعه و آشنایی با شیوه نامه اجرایی طرح بر روی لینک ذیل کلیک کنند.


1203564392.pdf | دانلود فایل
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.