نسخه الکترونیکی کتاب «نقش نگار» منتشر شد+دانلود

همزمان با فرارسیدن شب های قدر؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 24 خرداد, 1396 - 09:30
نسخه الکترونیکی کتاب «نقش نگار»؛ مروری بر زندگانی امیر‌المؤمنین علی‌(علیه‌السّلام) برگرفته از بیانات رهبر انقلاب اسلامی منتشر شد.

سرویس مبشر صبحانتشارات انقلاب اسلامی در آستانه‌ی شب‌های قدر و ایام سوگواری شهادت امیرالمؤمنین علی(علیه‌السّلام)؛ نسخه الکترونیکی کتاب «نقش نگار» گوشه‌هایی از زندگانی حضرت علی(علیه‌السّلام) در کلام رهبر معظّم انقلاب اسلامی را منتشر کرد.

آشنایی با زلال معارف معصومین(علیهم السّلام) و آگاهی از حیات سیاسی و روش مبارزاتی ایشان، الگویی تمام عیار و بی‌‌نظیر برای انسان انقلابی معاصر در انتخاب مسیرهای بدیع و کارآمد برای مبارزه است. یکی از بهترین منابع برای آشنایی با این معارف، سخنرانی‌ها و بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی است که مطالعات وسیع و پردامنه‌ای در این حوزه داشته‌اند و جای‌جای کلام ایشان از دوران پیش از انقلاب تاکنون، مشحون از درس‌های و عبرت‌های زندگانی این بزرگواران و مرجعی برای تکمیل و غنای معلومات دوستداران مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) بوده است.

انتشارات انقلاب اسلامی تاکنون آثار مستقلی درباره‌ی حیات و معارف حضرات معصومین(علیه‌السّلام) مانند «درسهای پیامبر اعظم(صلی‌الله‌علیه‌وآله)»، «آفتاب در مصاف» و «72 سخن عاشورایی» منتشر کرده است.

«نقش نگار» با زیرعنوان «مروری بر زندگانی امیرالمؤمنین علی(علیه‌السّلام) برگرفته از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی» است که به کوشش حجّت‌الاسلام محمّد محمّدیان گردآوری و در 15 فصل و 296 صفحه چاپ و منتشر شد. این کتاب شامل سخنرانی‌های مقام معظّم رهبری در باب زندگانی پربار و پرفراز و نشیب امام علی(علیه‌السّلام) است که در مناسبت‌های مختلف از بدو پیروزی انقلاب تا به امروز از سوی معظّم‌ٌله بیان شده است؛ مجموعه‌ای ارزشمند که متضمّن نکاتی عمیق و دقیق از دریای معارف علوی و تحلیل‌هایی عالمانه و جامع، مستند به منابع تاریخی معتبر، و با رویکردی سیاسی اجتماعی به سوانح زندگانی امیرالمؤمنین(علیه‌السّلام) است.

گردآوری و تنظیم سخنان رهبر انقلاب درباره‌ی ادوار مختلف زندگانی امیرالمؤمنین(علیه‌السّلام) در این اثر، بر مبنای ترتیب تاریخی وقایع بوده و این سیر، در تمام فصول کتاب کاملاً رعایت شده است؛ به گونه‌ای که کتاب در فصل اوّل با مطالبی درباره‌ی دوران نوجوانی و جوانی امام(علیه‌السّلام) و ایمان آوردن ایشان به اسلام آغاز می‌شود و در آخرین فصل با مطالبی درباره‌ی واقعه‌ی شهادت ایشان با عنوان «سوزناکترین داغ تاریخ» پایان می‌یابد.

علاقه‏‌مندان می‌توانند برای دانلود نسخه الکترونیکی کتاب «نقش نگار»بهپایگاه اطلاع‌رسانی انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار معظّمٌ‌له مراجعه کنند.  

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از نحوه‌ تهیّه آثار این انتشارات می‌توانند با شماره تلفن‌های 66493548 و66483695 تماس حاصل کنند یا به پایگاه اطلاع‌رسانی WWW.BOOK-KHAMENEI.IR  مراجعه کنند.


1067273973.pdf | دانلود فایل
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.