زندگی‌نامه و خاطرات سردار عبدالله ملکی در «نبرد کوهسالان» رونمایی شد

در یادواره شهید ملاحیدر فهیم در سنندج؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 10 اسفند, 1395 - 11:00
در مراسم یادواره شهید ملاحیدر فهیم که شب گذشته نهم اسفند ماه در سینمابهمن سنندج برگزارشد، کتاب «نبرد کوهسالان» که خاطرات و زندگینامه سردار عبدالله ملکی است، رونمایی شد.

به گزارش سرویس استان‌های حلقه وصل، در یادواره شهید ملا حیدر فهیم که عصر گذشته نهم اسفندماه در سنندج با حضور جمعی از مسئولان استان و همچنین خانواده شهید ملا حیدرفهیم برگزار شد، کتاب«نبرد کوهسالان» رونمایی شد.

در این مراسم عبدالله ملکی گفت: در این کتاب نبرد دو تفکر به تصویر کشیده شده است. یکی از آنها تفکر بداندیش و جدایی طلب است که سرانجامش به آمریکا و رژیم صهیونیستی وصل می شود و تفکر بعدی کوهسالان است که در سلسله جبال زاگرس واقع شده است و کردها به عنوان اصیل ترین قوم ایرانی در این دیار زندگی می کنند.

وی ادامه داد: این کتاب،مجموعه ای است که در آن از وحدت سخن گفته شده و عشق به اسلام در آن موج می زند و از عشق و ایثار شهیدان احمد بیسارانی، ابراهیم مرادی، جهانگیر جوانمردی، زین العابدین کیانمهر و  سخن گفته شده است.

در ادامه مراسم حسین زنجانی سرپرست حوزه هنری شهرستان بیجار اظهار کرد: کتاب «نبرد کوهسلان» در واقع ارتباط و عشقی را که بین انصار و مهاجرین اتفاق افتاد را به تحریر در آورده  است.

وی  خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار کتاب در حوزه جنگ و دفاع مقدس در سراسر کشور نوشته شده است، اما کتاب در حوزه تاریخ جنگ کردستان به تعداد انگشت شمار نداریم که این واقعا جای تاسف دارد.

این پژوهشگر ونویسنده ادبیات دفاع مقدس  با بیان اینکه حماسه‌های بزرگ و بی‌نظیر در طول جنگ تحمیلی و حتی قبل از آن در کردستان آفریده شده که بسیاری از زوایای آن هنوز اطلاع‌رسانی نشده است، گفت: به نظر من کتاب «نبرد کوهسالان» می‌تواند فتح بابی برای نوشتن و به رشته تحریر  درآوردن تاریخ جنگ کردستان باشد.

زنجانی تشکیل نهضت خاطره نویسی و تاریخ شفاهی در کردستان را ضروری دانست و اظهار کرد:‌ نوشتن خاطرات شفاهی یادگاران دوران دفاع مقدس موجب ماندگاری این حماسه‌ها و ترویج روحیه ایثار و شهادت در جامعه به ویژه در بین نسل جوان خواهد شد.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم ضمن تقدیر از نویسندگان، گردآورندگان و افرادی که به نوعی در تدوین و چاپ کتاب «نبرد کوهسالان» نقش داشته‌اند، از خانواده شهید ملاحیدر فهیم نیز تقدیر شد.

کتاب «نبرد کوهسالان» نوشته علی رستمی و در دوهزارو پانصد نسخه توسط انتشارات سوره حوزه هنری به چاپ رسیده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.