مژده لواسانی به همیاران «جهاد مهربانی» گلستان پیوست

به منظور رفع مشکلات خانواده‌های نیازمند و کودکان کار؛
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 23 دى, 1395 - 13:45
مژده لواسانی با اعلام آمادگی برای همراهی با «جهاد مهربانی» بر لزوم توجه بیشتر به کودکان کار در پایتخت تأکید کرد.

به گزارش حلقه وصل، «جهاد مهربانی» طرحی است که این روزها در فرهنگسراهای شهر تهران با هدف جذب حداکثری مشارکت مردم برای رفع مشکلات خانواده‌های نیازمند و کودکان کار به همت معاونت اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران در حال اجراست.

مژده لواسانی از همیاران همراه با این طرح در فرهنگسرای گلستان با تأکید براینکه کودکان کار و مشکلات آنها جدی گرفته نمی‌شوند، گفت: من نه به عنوان یک شخصیت فرهنگی و یا یک مجری تلویزیونی بلکه از روی علاقمندی شخصی و حس درونی‌ام از دیرباز در حوزه کودکان کار و حتی زنان آسیب دیده فعالیت داشته‌ام.

وی با بیان اینکه علاقمندی من به رفع مشکلات کودکان کار تا به امروز فعالیت و پیگیری در این زمینه را به دنبال داشته است، افزود: البته این دغدغه من مربوط به امروز یا دیروز نیست بلکه تجربه کاری و حرفه‌ای من با برنامه «کافه سوال» و «روبه راه»  نشان می‌دهد من نسبت به حوزه کودکان کار تا چه اندازه دغدغه شخصی و درونی دارم و معتقدم همه باید به سهم خودشان در این زمینه ورود کنند.  

لواسانی با بیان اینکه قرارگاه جهادی امام رضا(ع) یکی از مراکزی است که در حوزه رفع مشکلات کودکان کار فعال است، اظهار داشت:  من یکی از تجربه‌هایم در حوزه کودکان کار با این گروه شکل گرفت که هنوز برای همکاری با آنها به مدرسه‌ای که در میدان هروی ویژه کودکان کار تشکیل داده اند می روم و به سهم خودم تلاش میکنم مفید واقع شوم.

این مجری جوان با اشاره به اینکه لازم است در این مورد اطلاع رسانی کافی صورت بگیرد تا همه مردم بدانند این مسئله و مشکل چیزی نیست که تنها توسط ارگان‌های دولتی حل شود، تصریح کرد: همه ما باید بدانیم مشکل کودکان کار با اینکه کنار گود بنشینیم و توقع داشته باشیم که فقط مسئولان باید دست بکار شوند، حل نمی‌شود.

لواسانی با تأکید بر اینکه همه ما در حداقل برخوردمان با کودکان کار باید حواسمان به مسئولیت‌مان باشد، عنوان کرد: همه ما هر روز در سطح شهر در پشت چراغ قرمز چهارراه کودکان کار را می‌بینیم ما حتی به اندازه چند ثانیه‌ای که پشت چراغ قرمز چهارراه ایستاده‌ایم در برابر این کودکان بقدر یک مهربانی کوچک و یک لبخند عمیق مسئول هستیم.

وی با اشاره به اینکه براساس علاقمندی که دارم تلاش می‌کنم تا جایی که برایم مقدور است در سازمان‌ها یا مراکزی که برنامه مفیدی در خصوص رفع مشکلات و سازماندهی کودکان کار دارند شرکت کنم، خاطر نشان کرد: خوشحال می‌شوم با برنامه‌ریزی و زمان بندی که خواهم داشت بتوانم هر هفته زمانی را برای حضور و فعالیت در فرهنگسرای گلستان اختصاص دهم.  

لواسانی با بیان اینکه برنامه‌هایی مانند جهادمهربانی که با هدف کمک به کودکان صورت می‌گیرد قطعا در زمینه رفع مشکلات آنها موثر است، اظهار داشت: همه ما باید تلاش کنیم به سهم خودمان در این برنامه‌ها فعالیت داشته باشیم حتی اگر قرار است فقط هفته ای یک ساعت مشارکت کنیم اما بدانیم همان یک ساعت جزو اتفاق‌هایی است که جامعه ما و کودکان کار، امروز به آن نیاز دارند.

علاقمندان به مشارکت در طرح «جهاد مهربانی» می‌توانند به فرهنگسرای گلستان به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، فرهنگسرای گلستان مراجعه کنند یا برای کسب اطلاعات بیشترمی توانند با شماره تلفن ۷۷۸۱۵۱۷۳ تماس بگیرند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.