ثبت‌نام بیش از 16 هزار دانش‌آموز اصفهانی در جشنواره «مهر غدیر»

به همت مرکز احیاءاندیشه و سیره علوی برگزار می‌گردد؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 22 دى, 1395 - 08:45
دبیر جشنواره دانش آموزی«مهرغدیر» خبر داد: آمار ثبت نام دانش آموزان در جشنواره دانش آموزی مهر غدیر از مرز ۱۶ هزار نفر گذشته است.

مجتبی کریمی، دبیر جشنواره «مهر غدیر» به حلقه وصل گفت: این جشنواره برای سومین بار در استان اصفهان ویژه مقاطع چهارم تا نهم دانش آموزان دختر و پسر برگزار می شود.

کریمی بیان کرد: جشنواره مهر غدیر در چهار رشته داستان نویسی، سرودن شعر، تصویرگری و نمایشنامه خوانی فراخوان داشته است که از این دسته آثار، نمایشنامه خوانی به صورت گروهی و سه مورد دیگر به صورت انفرادی است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان در مدارس شیوه نامه ای را دریافت کرده اند و براساس آن آثار خود را تهیه و ارسال می کنند، گفت: اطلاع رسانی و تبلیغات برای برگزاری این جشنواره از اول مهرماه سال ۹۵در دبستان ها و دوره اول دبیرستان ها انجام شده است و تا کنون بیش از 16 هزار نفر ثبت نام کرده اند که بیش از ۷۰ درصد آنها ارسال آثار داشته اند.

این فعال فرهنگی همچنین اظهار کرد: طبق آمار به دست آمده، ۶۶ درصد از شرکت کنندگان را دختران و ۳۴ درصد را دانش آموران پسر به خود اختصاص داده اند که از این تعداد شرکت کننده ۱۲ هزار و 473 نفر از شهر اصفهان و ۳۶ هزار و 57 نفر از شهرستان های استان اصفهان هستند. همچنین ۴۶۲ دبستان و ۲۶۴ دبیرستان در کل استان با این جشنواره همکاری داشته اند.

گفتنی است، این جشنواره که به همت مرکز احیاء اندیشه و سیره علوی، اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و بنیاد بین المللی غدیر استان اصفهان برگزار شده است، در نظر دارد در اواخر بهمن ماه نمایشگاهی از آثار به دست آمده در معرض دید عموم قرار دهد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.