چاپ دوم «فصل بذرپاشی» با مقدمه حاج حسین یکتا در یزد منتشر شد

رهنمودهایی در تربیت کودک از بیانات رهبر انقلاب؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 22 دى, 1395 - 09:30
برای نخستین بار از سوی انتشارات سیمای خورشید یزد چاپ دوم رهنمودهایی در تربیت کودک از بیانات مقام معظم رهبری با عنوان«فصل بذرپاشی» با مقدمه حاج حسین یکتا منتشر شد.

به گزارش سرویس استان‌های حلقه وصل، «فصل بذرپاشی» مجموعه‌ای از رهنمودهای امام خامنه‌ای(دامت برکاته) در باب تربیت فرزند است که چندی پیش برای اولین بار در  کشور گردآوری شد و توسط انتشارات سیمای خورشید به چاپ رسید.

چاپ دوم این کتاب با مقدمه سردار حاج حسین یکتا منتشر شده است.

در این نوبت علاوه بر افزودن برخی عناوین و مطالب، مقدمه‌ای‌ خواندنی از سردار حاج حسین یکتا نیز به این اثر افزوده است. در بخشی از این مقدمه می‌خوانیم: «...امروز نیز جنگ است، اگر باور کنیم. جنگ، جنگ عقیده‌هاست و دعوا سر نیروها و امام عصر(ع) دوازده قرن است که منتظر نیروست. کودکانی که هر روز در خانه‌هایمان و اطراف ما سرگرم بازی‌اند می‌توانند هرکدام یک نیرو باشند و یک سرباز واقعی. امروز مهدی(ع) یارانی جهادگر می‌خواهد که چون زهرا(س) یار و یاور برای مولایش تربیت کند

«فصل بذرپاشی» در شش فصل به شرح زیر تدوین و تنظیم گردیده است: نقش خانواده در تربیت کودک، نقش آموزش و پرورش در تربیت کودک، تزکیه، تربیت و تعلیم، مانعی به نام غرب، ابزارهای تربیتی و خاطره‌ای از دوران کودکی رهبر انقلاب(دامت برکاته) بررسی نقش خانواده و آموزش و پرورش در تربیت، بررسی ویژگی‌هایی که می‌بایست در کودک شکل بگیرد، غرب چگونه در ذهن کودک ما اثر می‌گذارد، یک معلم واقعی کیست؟ و... از عناوینی است که در این چاپ به آن پرداخته شده است. در فصل پنجم این کتاب به ابزارهای تربیتی اشاره شده است: ابزارهایی چون استفاده از طلبه‌ها در کار تربیتی، قرآن، شعر قصه، فلسفه، زبان فارسی و بازی.

به نقل از مسعود پارسافر پژوهشگر این اثر در این اثر فرهنگی، بایدها و نبایدهای تربیتی از منظر مقام معظم رهبری(مدظله) در حوزه وظایف والدین، آموزش و پرورش و دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت کشور بیان شده است که می‌تواند راهنمای خوبی برای والدین، معلمان، مربیان پرورشی، فعالین فرهنگی و مسئولین آموزشی کشور باشد.

در بخشی از کتاب رهبر معظم انقلاب ذیل عنوان ظلم به کودک می‌فرمایند: «حقوق کودکان را تضییع نکنید، فقط هم به این نیست که انسان به آن‌ها محبت نکند نه، سوء تربیت‌ها، بی‌اهتمامی‌ها، نرسیدن‌ها، کمبود عواطف و از این قبیل چیزها هم ظلم به آنهاست

یادآور می شود، جهت خرید کتاب های این ناشر در شهر یزد به پاتوق کتاب و کتابفروشی نیکوروش مراجعه و یا با شماره 035-36272393 تماس حاصل فرمایید و دیگر شهرستان ها با مراجعه به سایت www.bookroom.ir می توانند به سهولت به کتاب دسترسی داشته باشند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.