مهم‌ترین اولویت جبهه فرهنگی انقلاب باید مسائل اجتماعی باشد

محمدحسین میری در گفتگو با حلقه وصل؛‏
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 20 دى, 1395 - 13:30
محمدحسین میری گفت: الان یکی از مسائل مهمی که حضرت آقا روی آن تأکید دارند، مسئله آسیب‌های اجتماعی است. جبهه فرهنگی انقلاب باید در این مسئله مهم ورود کند، جبهه فرهنگی انقلاب اگر ورود کند اعتمادسازی بیش‌ از پیش در جامعه اتفاق می‌افتد.

سرویس پرونده: در حاشیه برگزاری هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار گفتگوی کوتاهی داشتیم با محمدحسین میری از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب که متن این گفتگو را در ادامه خواهید خواند.

محمدحسین میری در ابتدا با اشاره به ویژگی‌های جشنواره مردمی عمار گفت: مردم و به خصوص افرادی که در شهرستان‌ها زندگی می‌کنند بر اساس دغدغه‌هایی که دارند و مسائلی که وجود دارد فیلم می‌سازند و به عمار می‌فرستند با هدف اینکه علاوه بر دیده‌شدن، آن مشکل یا مسئله حل شود.

وی تصریح کرد: عمار جشنواره‌ای نیست که در هفته تمام شود؛ هفته‌ها و ماه‌های مختلف در اکران‌هایی که در سراسر کشور است، عمار جریان دارد. در شهرستان‌ها و استان‌های مختلف به‌صورت گسترده اکران دارند، به خاطر همین یک بستر بسیار خوبی است برای دیده شدن فیلم‌ها و حرف‌هایی که عمار دارد.

میری افزود: جشنواره عمار بستر مورد اعتمادی برای بچه حزب‌اللهی و جبهه فرهنگی انقلاب است و آثار آنها هرجا منتشر شود بازهم فیلم‌هایشان را به جشنواره عمار می‌آورند، چون آثار هم مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد و داوران درباره آن نظر می‌دهند و هم‌بستر مناسبی است برای دیده‌شدن هرچه بیشتر و بهتر.

این مستندساز جوان کشورمان گفت: جشنواره عمار در چهار_پنج دوره اول به خاطر نوپا بودن و رشد خیلی سریعی داشت که به چشم هم می‌آمد اما در دو دوره گذشته هرچند رشد خوبی هم داشته اما به نظرم چون انتظارات از عمار بالا رفته بود شاید این رشد خیلی به چشم نمی‌آمد.

وی گفت: به نظرم جشنواره عمار نیاز به نوآوری و طرح ایده‌های جدیدتر دارد و باید جشنواره نسبت به دوره‌های گذشته تفاوت‌هایی داشته باشد و حرکتی رو به جلو داشته باشد.

میری در ادامه بابیان اینکه مهم‌ترین اولویت فعالیت جبهه فرهنگی انقلاب باید مسائل اجتماعی باشد، افزود: الان یکی از مسائل مهمی که حضرت آقا روی آن تأکید دارند، مسئله آسیب‌های اجتماعی است. جبهه فرهنگی انقلاب باید در این مسئله مهم ورود کند، جبهه فرهنگی انقلاب اگر ورود کند اعتمادسازی بیش‌ از پیش در جامعه اتفاق می‌افتد.

میری خاطرنشان کرد: مثلاً درباره طلاق اگر جبهه فرهنگی انقلاب ورود نکند و تولید اثر نکند چه کسی باید بیاید و این کار را انجام دهد؟! یا در مورد عفاف و حجاب، در مورد مسائل اقتصادی و تأثیر آن بر مسائل اجتماعی و فرهنگی، درباره ربا و مشکلات بانک‌ها که علما بر آن تأکید دارند و هزاران مسئله دیگر،  به نظر می‌رسد اگر در این مسائل کارکنیم و دغدغه‌های مردم در این حوزه‌ها را بیان کنیم آن‌وقت مردم می‌بینند که جبهه فرهنگی انقلاب به دغدغه‌های آنها توجه دارد و اعتماد بیشتری می‌تواند جلب شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.