طلبه‌ای که فیلمساز جبهه مقاومت شد

گفتگو با برگزیدگان عمار/ حجت‌الاسلام فلاح‌فر؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 19 دى, 1395 - 13:45
طلبه و فیلم‌ساز جوان کشورمان گفت: دلیل اینکه من وارد فضای هنر و رسانه شده‌ام این است که اگر ما بخواهیم موضوع یا مسئله‌ای ماندگار شود باید آن را در قالب هنر بیاوریم.

سرویس پرونده: در حاشیه برگزاری هفتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار گفتگویی داشتیم با حجت‌الاسلام و المسلمین ساسان فلاح‌فر که در کنار درس طلبگی به عرصه هنر و رسانه وارده شده و آثار زیبا و جذابی را در حوزه جبهه مقاومت ساخته‌اند. متن این گفتگو را در ادامه ملاحظه خواهید کرد.

حجت‌الاسلام ساسان فلاح‌فر در ابتدا بابیان اینکه حدود ۴ سال است وارد فضای رسانه شده است، گفت: در این مدت کم‌وبیش کارهای رسانه‌ای انجام می‌دادیم اما تقریباً سه سال است که در بخش مستندسازی به‌طور حرفه‌ای واردشده‌ام. از این سه سال حدود دو سال به‌طور ویژه در حوزه مقاومت فعالیت می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت جبهه مقاومت فقط مدافعان حرم نیست، مدافعین حرم یک حرفی است خیلی کوچک‌تر از بحث جبهه مقاومت. جبهه مقاومت اعم از مدافعان حرم است. به‌عنوان‌مثال ما در یمن نمی‌توانیم بگوییم مدافعان حرم. اینها همه رزمندگان جبهه مقاومت هستند. اینهایی هم که الان در سوریه هستند ما برای تقریب ذهن می‌گوییم مدافعان حرم. همه هدفشان یکی است و همه به جبهه مقاومت خدمت می‌کنند.

این مستندساز جوان کشورمان افزود: در چند وقت اخیر ما به‌صورت ویژه روی رزمندگان تیپ فاطمیون کار کردیم و حدود هفده هجده مستند تا به حالا تولید کردیم.

این طلبه و فیلم‌ساز جوان کشورمان در ادامه گفت: دلیل اینکه من وارد فضای هنر و رسانه شده‌ام این است که اگر ما بخواهیم موضوع یا مسئله‌ای ماندگار شود باید آن را در قالب هنر بیاوریم.

وی در خصوص موضوع مقاومت در جشنواره‌ها گفت: ما یک جشنواره تخصصی داریم به نام جشنواره مقاومت که خیلی هم خوب کارم می‌کند اما تنها جشنواره‌ای که به‌ صورت عمومی و مردمی روی مسائل روز که یکی از مسائل مقاومت است وقت می‌گذارد و سرمایه می‌گذارد و خیلی روی دیده شدن این آثار تأکید دارد، عمار است که امسال هم می‌بینید هفته فیلم مدافعان حرم در جشنواره عمار داریم.

حجت‌الاسلام فلاح فر با بیان اینکه جشنواره عمار بهترین جشنواره برای دیده شدن آثار است، افزود: جشنواره حقیقت قبل از جشنواره عمار برگزار شد که ما هم در آن شرکت کرده بودیم. مستند «نبرد پالمیرا» نامزد دریافت جایزه هم شد. اما چقدر مستندها دیده می‌شد؟ اصلاً چقدر مردم این جریان را می‌فهمیدند؟ به‌عنوان مثال جشنواره حقیقت و جشنواره مقاومت، برای یکسری افراد متخصص و برای یکسری افراد خاص یک حوزه است و یک دایره محدودی دارد. اما در جشنواره عمار مردم می‌آیند و می‌بینند و همزمان در تمام سطح کشور حتی دهات‌ها و عشایر پخش می‌شود و یک اثر در طول سال ده‌ها بار اکران می‌شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.