اختتامیه تازه شروع «عمار» است

کارگردان بهترین فیلم جشنواره عمار:
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 18 دى, 1395 - 17:00
‏«ترمینال غرب»‏ فیلم داستانی 75 دقیقه‌ای به کارگردانی قربانعلی طاهرفر است که با موضوع اتفاقات هسته‌ای سال‌های اخیر و حواشی اجتماعی در هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار رونمایی شد و توانست عنوان بهترین فیلم داستانی این جشنواره را از آن خود کند. با کارگردان این فیلم درباره جشنواره عمار و ویژگی‌های منحصر به فرد این جشنواره در حاشیه رونمایی این فیلم در سینمافلسطین سخن گفته‌ایم.

سرویس پرونده: قربانعلی طاهرفر، کارگردان فیلم داستانی «ترمینال غرب» که اولین فیلم بلند محصول جشنواره عمار است در گفت‌وگو با حلقه وصل گفت: نفس حضور در جشنواره عمار برای من لذت‌بخش است حالا فیلم من هر ساختاری داشته باشد؛ فیلم بلند یا کوتاه، مستند یا داستانی. جشنواره عمار یک جشنواره کاملا مردمی و همسو با اهداف نظام است و هیچ شعاری هم نمی‌دهد.

طاهرفر درباره اهداف برپایی جشنواره عمار گفت: اهدافی که عمار برای خودش انتخاب کرده، موازی با دیگر جشنواره‌ها نیست. عمار، مسیر خودش را مشخص کرده است و فیلمسازی می‌تواند با عمار همراه باشد که همه مسایل پیرامونش دغدغه او باشد و این دغدغه چراغ راهش باشد تا بتواند برای این موضوعات فیلم بسازد.

وی تاکید کرد: تا فیلمساز، دغدغه انقلاب و نظام اسلامی نداشته باشد، نمی‌تواند عماری باشد. بسیاری از فیلمسازان با این موضوعات فیلم ساخته‌اند اما چون تبدیل به دغدغه آنها نشده، به همین دلیل فیلمشان تاثیرگذار نبوده و موضوع تبدیل به احساس مسئولیت برای کارگردان در قبال نظام اسلامی نشده است.

کارگردان «ترمینال غرب» درباره انگِ سیاسی‌بودن جشنواره عمار معتقد است: کسانی که می‌خواهند سیاست را به جشنواره عمار سنجاق کنند، نوعی فریبکاری دارند و دنبال تخطئه‌کردن جشنواره هستند و می‌خواهند ماهیت اصلی را زیر سوال ببرند. همه جشنواره‌ها و فیلم‌ها به نوعی نگاه سیاسی دارند. جشنواره عمار، جایگاه خودش را پیدا کرده است و افراد باید بیایند در این جشنواره شرکت کنند تا با ماهیتش آشنا شوند.

طاهرفر درباره وجه تمایز جشنواره عمار با دیگر جشنواره‌ها گفت: عمار یک جشنواره جاری است و تازه بعد از اختتامیه شروع می‌شود. سازمان اکران جشنواره عمار بی‌نظیر است و همان چیزی است که سال‌های سال همه منتظرش بودند تا فیلم‌ها بین مردم برود و دیده شود. وزارت ارشاد و هنر و تجربه و نمونه‌های دیگر نتوانستند این رسالت را انجام دهند. هدف‌گذاری فیلمسازان عمار، مردم است. مردم باید قضاوت و نقد کنند. عمار برای جشنواره‌ها فیلم نمی‌سازد بلکه برای مردم می‌سازد اما باید بتواند در آن جشنواره‌ها حضور پیدا کند و با دیگر فیلم‌ها رقابت کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: «ترمینال غرب» ان شاءالله در چرخه اکران مردمی عمار مورد استقبال قرار می‌گیرد. 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

تابلو

اخبار مرتبط

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.