در جلسه اهالی قلم با رهبر انقلاب چه گذشت؟!‏

حسام: یادداشت رهبری کتابم را از غربت درآورد
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 18 دى, 1395 - 13:15
نویسنده کتاب «وقتی مهتاب گم شد» با اشاره به یادداشت مقام معظم رهبری بر این اثر گفت: یادداشت ایشان کتابم را از غربت درآورد.

به گزارش حلقه وصل، حمید حسام، نویسنده کتاب «وقتی مهتاب گم شد» شامل خاطرات علی خوش لفظ، در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به دیدار اخیر خود با رهبر معظم انقلاب گفت: عصر روز پنجشنبه، 16 دی‌ماه، تعدادی از اهالی قلم با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند. در این جلسه که یک جلسه صمیمی و غیر رسمی بود، نویسندگان و شاعرانی چون علیرضا قزوه، مرتضی امیری اسفندقه، منیژه آرمین، مظفر سالاری، بهناز ضرابی‌زاده، میثم نیلی، محسن پرویز و سیدمجید حسینی حضور داشتند.

وی ادامه داد: آقای خوش‌لفظ که از جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند، پیش از برگزاری مراسم حال خوشی نداشتند، اما همین‌که مقام معظم رهبری وارد جلسه شدند و او را در آغوش گرفتند، آقای خوش لفظ به شکل عجیبی آرام شد و گفت وقتی شما را دیدم حالم خوب شد.

حسام افزود: در ادامه مقام معظم رهبری به آقای خوش لفظ گفتند که خاطرات شما را خواندم، خیلی خواندنی بود. خیلی روان و جذاب نوشته شده و در عین اینکه شکل داستانی داشت، واقعی بود. سپس ایشان سراغ من را گرفتند و به بنده فرمودند که خیلی خوب بود. خود مقدمه این کتاب، یک کتاب است. سپس ایشان به حضار تأکید کردند که این کتاب را بخوانند. ایشان به آقای امیری اسفندقه فرمودند که شما این کتاب را بخوانید،‌ از هر فصلش می‌توانید موضوعات و مضامین بکری را برای سرودن شعر انتخاب کنید.

به گفته حسام؛ ایشان در ادامه از بنده پرسیدند که نوشتن این کتاب چقدر طول کشید، من هم عرض کردم که انجام مصاحبه هفت ماه و نگارش کتاب نیز هشت ماه به طول انجامید. وقتی جلسه رسمیت پیدا کرد، دوباره حضرت آقا خطاب به آقای خوش لفظ فرمودند، حالتان چطوره آقای خوش‌معنا؟ آقای خوش رفیق، آقای خوش زخم، و تبسمی به لب حضار نشست. برای بنده جالب بود که مقام معظم رهبری اینقدر دقیق بخش‌بخش کتاب را که ناظر بر این تعابیر است، خوانده‌اند.

وی افزود: یکی از شخصیت‌هایی که در کتاب «وقتی مهتاب گم شد» از آن یاد شده، شهید علی چیت‌سازیان است که ابتدا آقای خوش لفظ با وی رابطه خوبی نداشت، اما کم‌کم در روند اتفاقات به یک دوست صمیمی تبدیل می‌شود. مقام معظم رهبری با اشاره به شخصیت شهید چیت‌سازیان، فرمودند که بنده خیلی دوست داشتم از این شهید بیشتر بدانم که خانم ضرابی‌زاده گفت که بنده خاطرات همسر ایشان را در کتاب اخیرم نوشته‌ام. حضرت آقا از کتاب «دختر شینا» نیز به نیکی یاد کردند و در پایان جلسه نیز بنده و آقای خوش‌لفظ را مورد تفقد قرار دادند.

نویسنده کتاب «وقتی مهتاب گم شد» با اشاره به یادداشت مقام معظم رهبری بر این کتاب گفت: یادداشت ایشان کتاب را از غربت درآورد. این کتاب با این جایگاه در چشم اهل نظر، سه سال است که منتشر شده،‌ اما یک نسخه از آن در بازار نیست و یک چاپ هم بیشتر نخورده است.

کتاب «وقتی مهتاب گم شد» نوشته حمید حسام، خاطرات علی خوش‌لفظ جانباز 70 درصد است. حسام در ابتدای این اثر نوشته است: «وقتی مهتاب گم شد قصه نیست. داستان‏‌پردازی و اسطوره‌‏سازی هم نیست، بلکه واقعیتی است شبیه اساطیر. واقعیت زندگی و رزم مردی که «خود واقعی‌‏اش» را در «شبی که مهتاب گم شد»، پیدا کرد». این اثر از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.