سینمای کشور به امثال «یتیم‌خانه ایران» نیاز دارد

حجت‌الاسلام حاجتی:
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 18 دى, 1395 - 12:15
مام جمعه موقت اهواز گفت:فیلم یتیم خانه ایران، به خوبی جنایات و اهداف شوم انگلیس را در حق کشور ایران را به نمایش گذاشته است و سینمای کشور به تولید و نمایش چنین فیلم‌های خوبی نیاز دارد.

به گزارش سرویس استان‌های حلقه وصل، اکران فیلم سینمایی«یتیم خانه ایران» به همت گروه هنر و رسانه مرکز عصرظهور در سینما قدس ویژه فعالان فرهنگی شهر اهواز برگزار شد.

پس از اکران این فیلم نشست نقد و بررسی این فیلم فاخر سینمایی و تقدیر از ابوالقاسم طالبی، کارگردان ارزشی فیلم نیز برگزارشد.

حجت الاسلام امینی موحد «جریان ساز بودن» فیلم های ابوالقاسم طالبی را یک ویژگی منحصر بفرد دانست و افزود: ابوالقاسم طالبی  یک استراتژیست فکری است که دغدغه های نظام اسلامی را درک و در «فیلم های سینمایی» هنرمندانه به آن می پردازد.

وی افزود: «قلاده های طلا» و «یتیم خانه ایران» که دو اثر اخیر ابوالقاسم طالبی هستند به سینماگران ثابت کرد نسل فیلم های انقلابی روز به روز در حال رشد و تکثیر است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاجتی نیز در این نشست، ضمن تقدیر از کارگردان و عوامل فیلم یتیم خانه ایران، این فیلم را در راستای مبارزه با خیانت های انگلیس دانست و گفت: فیلم یتیم خانه ایران، به خوبی جنایات و اهداف شوم انگلیس را در حق کشور ایران به نمایش گذاشته است و سینمای کشور به تولید و نمایش چنین فیلم های خوبی نیز دارد.

امام جمعه موقت اهواز با استناد به تاریخ، «مردم خوزستان» را نیز از قربانیان جنایت شوم انگلیس دانست و افزود: نقشه های شوم انگلیس اقصی نقاط ایران را در زمان پادشاهان تحت تاثیر جنایات خود قرار داد و خوزستان از این امر مستثنی نبوده که به برکت جمهوری اسلامی و فعالیت هنرمندان ارزشی این جنایات برای نسل های بعد روشن می شود.

فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» ساخته ابوالقاسم طالبی داستان قحطی و خشکسالی عظیم ایران که در سالهای 1295 تا 1297 در کوران جنگ جهانی اول و در زمان اشغال ایران به دست قوای بیگانه روس و انگلیس رخ داد را روایت می‌کند.

ابوالقاسم طالبی طی تماس تلفنی از دست اندر کاران برگزاری این نشست و حضور امام جمعه موقت اهواز در این اکران تقدیر و تشکر بعمل آورد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.