‏«بهشت»‏ عاشوراییان با موضوع «عوامل درون خانواده مؤثر بر مهدویت» برگزار شد

با حضور حجت‌الاسلام جدیدی؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 15 دى, 1395 - 09:15
بهشت این هفته مجموعه فرهنگی عاشوراییان با موضوع عوامل درون خانواده موثر بر مهدویت در راستای سبک زندگی خانواده دینی با سخنرانی حجت‌الاسلام جدیدی برگزار شد.

به گزارش سرویس استان‌های حلقه وصل، حجت الاسلام جدیدی در هیئت هفتگی عاشوراییان با عنوان «بهشت» پیرامون عوامل درون خانواده مؤثر برمهدویت سخنرانی کرد.

وی بیان داشت: آنچه بر خانواده ی مهدوی اسلامی تاثیر گذارند یکی از مهمترین آن ها انتخاب همسر است که پایه و اساس خانواده را بنا می گذارد. انتخاب همسر باید بر اساس مبانی سبک زندگی اسلامی باشد و ملاک و معیارهایی که در احادیث و روایات آمده را در نظر بگیریم پس از اینکه به این نتیجه رسیدیم که همسرمان باید سختی و مذهبی باشد بدانیم که مذهبی ها نیز چند دسته اند.

وی ادامه داد: عده ای بهشت محورند، یعنی ایمان و عبادتشان تماما برای رفتن به بهشت است این بد نیست ولی بهتر از این نگاه هم وجود دارد.

جدیدی تصریح کرد: نگاه دیگر امام محوری است، یعنی حرف از تشکیل خانواده یاوری امام باشد این مرتبه ی ایمانی بالاتری است و نتیجه ی آن تربیت فرزند و رفتاری است که دائما توجه دارند که امام از آن ها چه می خواهد نه اینکه دائما از امام حاجت بخواهیم.

اگر متوجه باشی که در حال امتحان هستی آرام می‌شوی

این فعال فرهنگی افزود: مشکل اصلی جامعه ی ما نگاه به ازدواج است، خیلی ها ازدواج می کنند که به آرامش برسند تعریف درستی هم از آرامش ندارند. ازدواج برای کسانی آرامش است که در امتحانات الهی صبر و حلم دارند. صبر یعنی درگیر مشکل بودن و تحمل کردن آن و اجر هم دارد ولی مرتبه بالاتر آن حلم است یعنی بردباری. آرام هستی به خاطر اینکه می دانی امتحان می شوی و از امتحانات ناراحت نمی شوی و لذت هم می بری این معنای آرامش است.

وی اضافه کرد: مهمترین عامل برای رسیدن به صبر و حلم ازدواج است. ازدواج نمی کنید که آرامش (یعنی آسودگی خاطر از همه مشکلات) پیدا کنید بلکه باید با همسرت تعامل داشته باشید و در سایه ی این تعامل دینت را کامل کنید. خداوند در قرآن کریم می فرمایند: «زن و شوهر لباس یکدیگرند یعنی عیوب و حسن های همدیگر را بپوشانند». این موضوع را باید در طول زندگی در نظر داشته باشیم.

وی افزود: در نگاه امام محوری صحیح انتخاب می کنند و ثانیا بعد از ازدواج هم اهداف خودشان در یاوری امام را فراموش نمی کنند و درگیر روزمرگی و گرفتاری ها و سختی های زندگی نمی شوند.

جدیدی خاطر نشان کرد: در ابتدای کار یعنی انتخاب همسر، شخصی را انتخاب و بررسی کنید که در زندگی اش بر چه اساسی بوده است اگر حداقل ها وجود داشت تلاش و همت ما برای مهدوی کردن یا مهدوی نگه داشتن همسرمان باید بعد از ازدواج باشد و برای این کار باید منیت ها را کنار بگذارید و بدانید که ازدواج صرفا برای لذت بردن نیست.

یادآور می شود؛ هیئت هفتگی «بهشت» یکشنبه هرهفته از ساعت ۱۹ با قرائت قرآن و تفسیر توسط آقای غازی، نهج البلاغه خوانی و مداحی در دفتر مجموعه فرهنگی عاشوراییان برگزار می گردد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.