دوره درس‌گفتار «طیف‌بندی حوزه علمیه در نسبت با علوم انسانی» برگزار می‌شود

به همت مؤسسه علمی فرهنگی آفاق حکمت؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 13 دى, 1395 - 10:45
اولین دوره درس‌گفتار مدرسه آفاق به همت مؤسسه علمی فرهنگی آفاق حکمت و با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی و مؤسسه علوم انسانی صدرا برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس استان‌های حلقه وصل، آغاز فعالیت مدرسه آفاق و اولین درس‌گفتار عمومی این مؤسسه با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با عنوان «طیف‌بندی حوزه علمیه در نسبت با علوم انسانی» در زمستان ۹۵ برگزار خواهد شد.

این درس‌گفتار از ۳۰ دی ۱۳۹۵ تا ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ادامه خواهد داشت و هر پنج‌شنبه (غیر از ۱۲ اسفند) از ساعت ۱۴ الی اذان مغرب به مدت هفت هفته، پذیرای دانش‌پژوهان محترم خواهد بود.

در این دوره، به مباحثی همچون علم دینی مبتنی بر حکمت الهی/ اجتهاد تمدن‌ساز/ الگوی حکمی اجتهادی/ واقع‌گرایی انتقادی در علوم انسانی اسلامی/ نظریه ابتناء؛ منطقی برای فهم دین/ از مکتب دینی تا علم دینی/ پارادایم اجتهادی دانش دینی/ رویکرد تهذیبی برای رسیدن به علوم انسانی اسلامی پرداخته خواهد شد.

از جمله اساتید حاضر در دوره نیز می‌توان به حضرات آیات و حجج اسلام علیرضا اعرافی، علی‌اکبر رشاد، عبدالحسین خسروپناه، حمید پارسانیا، علی مصباح ، مرتضی جوادی آملی و احمد واعظی اشاره کرد.

مخاطب اصلی این برنامه، طلاب محترم هستند اما از دانشجویان علاقه‌مند و دغدغه‌مند نسبت به مسئله علوم انسانی اسلامی نیز ثبت‌نام صورت می‌گیرد.

لازم به ذکر است دانش‌پژوهان محترمی که در این دوره ثبت‌نام کرده و به طور مرتب در هفت هفته شرکت کنند و بیش از دو جلسه غیبت نداشته و مجموعه تأخیرهای آنها نیز کمتر از دو ساعت باشد، امکان شرکت در آزمون پایان دوره را داشته و مشمول دریافت گواهی پایان دوره خواهند شد.

این گواهی‌نامه معتبر به طور مشترک از طرف مؤسسه علمی فرهنگی آفاق حکمت و دانشگاه باقرالعلوم(ع) صادر خواهد شد.

هزینه ثبت‌نام در دوره ۴۵ هزار تومان در نظر گرفته شده و زمانی ثبت‌نام دانش‌پژوهان علاقه‌مند نهایی خواهد شد که بارکدی برای حضور و غیاب از طریق سیستم حضور و غیاب مدرسه آفاق دریافت کنند.  

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.