مراسم بزرگداشت خدیجه انقلاب اسلامی در قم

در سالن شهید آوینی برگزار می‌شود:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 8 دى, 1395 - 08:15
دبیر ستاد مراسم بزرگداشت خدیجه انقلاب اسلامی گفت: مراسم بزرگداشت «بانو لائیب» بانوی فرانسوی که به مذهب تشیع مشرف شده و خدمات زیادی به انقلاب کرده بود در قم برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس استان‌های حلقه وصل، سید محمدرضا دستغیب عصر دوشنبه در نشست خبری که با محوریت بزرگداشت مرحومه خانم «محرزیه لائیب» بانوی فرانسوی در مرکز مطالعات اسلام و حقوق بشر دوستانه برگزار شد، اظهار کرد: بانو لائیب کسی بود که به دین اسلام و مذهب شیعه گروید و در راه انقلاب هزینه‌های بسیاری کرد و به همین دلیل به خدیجه انقلاب اسلامی معروف شد.

وی با اشاره به اینکه این بانو اصالتا اهل تونس و از ساکنین شهر پاریس بود که ٣۵ سال قبل به مذهب تشیعه مشرف شد، ادامه داد: بانو لائیب بعد از مشرف شدن به مذهب تشیع با کانون اسلامی دانشجویان ایرانی در فرانسه همراه شد و اگر حضور این بانو در کانون نبود، این مرکز نمی‌توانست نقش خود را به خوبی در مقابله با جریان‌های انحرافی ایفا کند.

دبیر ستاد مراسم بزرگداشت خدیجه انقلاب اسلامی عنوان کرد: بانو لائیب پای ثابت مراسم فرهنگی و مذهبی کانون اسلامی شد و هم چنین ده‌ها نفر از خویشاوندان و کارکنان مجموعه بزرگ اقتصادی متعلق به خود و همسرش را همراه کرد و این زوج میانسال ثروتمند، چنان شیفته سیره حضرت امام خمینی(ره) و ارزش‌های انقلاب اسلامی شدند که هر آنچه داشتند وقف اسلام ناب محمدی(ص) کردند.

وی افزود: بانو لائیب با وجود تهمت‌ها و تبلیغات منفی علیه او، باز هم راه خود را در خدمت به اسلام و انقلاب ادامه داد و تا آخرین لحظات عمر بر این پیمان خود استوار بود و بخش زیادی از ثروتش را در این راه از دست داد.

دستغیب با اشاره به اینکه پیکر مطهر بانو لائیب در قبرستان بقیع شهر مقدس قم به خاک سپرده شده است، گفت: مراسم بزرگداشت این بانوی فداکار با عنوان بزرگداشت «خدیجه انقلاب اسلامی» روز چهارشنبه هشتم دی ماه ساعت ۱۵ تا ۱۷ عصر در سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار می‌شود و بعد از نماز مغرب و عشا نیز مراسم دیگری برای بزرگداشت این بانو در حسینیه شهدا خیابان صفائیه برگزار خواهد شد.

در پایان این نشست خبری دختر بانو لائیب اظهار کرد: مادرم سال ۵۷ امام خمینی(ره) را در نوفل لوشاتو ملاقات کرده بود و بعد از شیعه شدن افراد زیادی را با اخلاق حسنه شیفته اسلام کرد.

منیر لائیب گفت: مادرم ده‌ها کانون هدایت را در قالب مسجد و حسینیه و مرکز فرهنگی - مذهبی در فرانسه بنا نهاد و حمایت کرد که هر کدام مانند مشعل‌های هدایت در این سرزمین می‌درخشند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

تابلو

اخبار مرتبط

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.