آئین رونمایی و معرفی کتاب «کریمانه» برگزار شد

کتابی که صهبا درباره دیدار رهبری با خانواده شهدا کرمان منتشر کرد؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 4 دى, 1395 - 09:00
آئین معرفی و رونمایی کتاب«کریمانه» که روایت دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با خانواده معظم شهدای کرمان است شامگاه چهارشنبه یکم دیماه با حضور خانواده معزز شهدا ومدیر مؤسسه جهادی و انتشارات «صهبا» برگزار شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، شامگاه چهارشنبه یکم دی ماه ایین آئین معرفی کتاب «کریمانه» روایت دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با خانواده معظم شهدای کرمان برگزار شد.

در این مراسم حسن ادیب‌زاده، مدیر مؤسسه جهادی و انتشارات صهبا گفت: اولین نکته این است که این مراسم، آئین معرفی کتاب نیست بلکه آئین معرفی خانواده شهدا است و کریمانه هم همین کار را انجام داده است.

وی خانواده شهدا را پرچم های فرهنگ شهادت دانست و با تصریح به اینکه ما اگر بتوانیم جوی آبی باشیم که این جریان زلال در آن بیاید و به مردم برسد؛ همه افتخار ما همین جوی زلالی است که این معارف را به مردم برسانیم؛ از ثابت ترین برنامه های مقام معظم رهبری تا امروز را دیدار با خانواده های شهدا دانست و افزود: این خانواده ها پرچمدار هستند و ما باید به آنها متمسک بشویم.

ادیب زاده ادامه داد: رهبری در نهایت تواضع هستند؛ شما می بینید درس خارج فقه ایشان از رادیو پخش نمی شود؛ اما دیدارهایی که با خانواده شهدا دارند را توصیه کردند مکتوب شود زیرا خودشان می دانند در این میانه چه می گذرد.

وی با افزودن اینکه بهترین لحظاتی که بر موسسه ما گذشت لحظاتی بود که در جمع خانواده شهدا حضور داشتیم و این دیدارها را تدوین می کردیم؛ بیان داشت: لفظ «خانه بهشتیان» را که حضرت آقا گذاشتند، ما هم برای کتاب ها از همان استفاده کرده و این را واقعاً حس کردیم.

ادیب زاده با تشکر صمیمانه از دفتر ارتباطات مردمی مقام معظم رهبری که همه این آثار را با دقت جمع آوری و در اختیار آنان قرار داده است؛ گفت: کریمانه، سومین کتاب درباره دیدارهای رهبری با خانواده شهدا است و قبل از آن «میزبانی از بهشت» دیدار با 5 خانواده شهید مشهد و «مسیح در شب قدر» دیدار ایشان با خانواده شهدای مسیحی منتشر شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مراسم جای یک نفر خیلی خالی است و آن، سردار حاج قاسم سلیمانی است که در این دیدارها حضور داشته است؛ سخنان خود را با شعری از میلاد عرفان پور پایان داد:

زمان خیبر و بدر است، ما را کار بسیار است
فدایی در رکاب حیدر کرار بسیار است

اگرچه قوم شب، تا صبح گیج خواب تردیدند
ولی در سایه ی خورشید ما بیدار، بسیار است

به خون خواهی عاشورا ندای یالثاراتیم
بگو این خون نمی خوابد بگو مختار بسیار است

مجال عمر و عاصان نیست تا هستند این مردم
بگو با رهبر فرزانه ام عمار بسیار است

بگو در بند تحریمی نمی مانیم تا هستیم
بگو موجیم ما، سیلیم اگر دیوار بسیار است

کماکان مانده از تحریم تا تردید، سرگردان
که دور باطل دشمن در این پرگار بسیار است

نخشکد باغ ما هرگز به رغم خشکدستی ها
که از خون شهیدان، چشمه ی سرشار بسیار است

همین امروز یا فرداست می آید صبح موعودش
به پاخیزید مردم! آی مردم! کار بسیار است

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.