چرا به همدانی‌ها و احمدی‌روشن‌های جدید اعتماد نمی‌کنید؟!‏

سعید جلیلی در گردهمایی جوانان انقلابی همدان:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 1 دى, 1395 - 10:00
چطور در دفاع مقدس با آن پیچیدگی می‌توان به یک جوان همدانی اعتماد کرد تا امروز یک ژنرال منطقه‌ای برای حل امنیت مردم منطقه بشود ولی در سایر حوزه‌های روی زمین‌ مانده کشور نمی‌توان به جوان‌ها و همدانی‌های جدید اعتماد کرد تا کلی ژنرال برای حل مشکلات آینده منطقه در حوزه‌های مختلف اقتصاد و کشاورزی و ... ایجاد شود؟

سرویس دریچهسعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی  عصر سه شنبه در دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: پیشرفت ما موجب عصبانیت دشمن میشود.

وی افزود: نباید سرعت پیشرفت بر اساس اخم و لبخند دشمن تنظیم شود و نباید اجازه داد به بهانه عصبانیشدن دشمن، مانع پیشرفت کشور شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در تفکر انقلابی، «پیشرفت یک ملت» بر «عصبانیت دشمن» ترجیح دارد.

جلیلی تصریح کرد: وقتی پیشرفت و تعالی شما خشم دشمن را دارد، پاسخ آن کند کردن یا توقف پیشرفت نیست بلکه فریاد «موتوا بغیظکم» است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: دشمن از تفکر انقلابی میترسد و می‌هراساند چون در این تفکر منافع، حقوق و سرمایههای یک کشور پای لبخند دشمنان ریخته نمیشود.

وی افزود: حاصل تفکر انقلابی پیشرفت و امنیتی است که دشمن اگر بخواهد هم نمیتواند آن را به هم بزند. رفتار انقلابی رفتاری است که امنیت، رفاه پیشرفت و تعالی یک کشور را بگونه ای رقم می‌زند که دشمن اگر بخواهد هم نمیتواند آن را به هم بزند.

جلیلی با بیان اینکه تفکر انقلابی دنبال آرامش و رفاه لرزانی نیست که هر روز نگران بدعهدی و تحریم دشمن باشد، تاکید کرد: تفکر انقلابی امنیتی را به ارمغان آورد که 28 سال پس از دفاع مقدس دشمن جرات نزدیک شدن به مرزهای شما را هم ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رزمندگان و شهدا به عنوان حاملان واقعی تفکر انقلابی برای ما امنیتی را به ارمغان آوردند که کسی را یارای مقابله با آن نیست، امنیتی است که در واقع مردم آن را لمس می‌کنند نه روی کاغذ، که برای حفظ آن نگران بدعهدی دشمن است.

وی ادامه داد: باید در عمل به مدعیان کدخدایی دنیا نشان دهیم و اثبات کنیم که پای حقوق شهروندانمان ایستاده‌ایم.

جلیلی با بیان اینکه باید در عمل نشان دهیم اجازه نمی دهیم «حقوق شهروندی» آحاد ملت از حق آب خوردن تا حق پیشرفت علمی به اجازه کدخدا گره بخورد، تاکید کرد: در تفکر انقلابی «حقوق شهروندی» یک ملت در معامله برد-برد قرار نمی‌گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: وقتی می‌توانیم از حقوق شهروندی صحبت کنیم که آمریکا برای سطح و نوع تحقیقات دانشگاهی ما اظهار نظر نکند و نگوید من باید آن را تعیین کنم.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نباید منتظر گلابی آمریکا بمانیم، گفت:مردم همدان که صادرکننده سیب و گلابی هستند، ظرفیت‌هایی دارند که خیلی بیشتر از وعده آمریکا می‌تواند برای کشور رونق و اشتغال و توانمدی ایجاد کند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر گفته می‌شود ایران سومین تولیدکننده گردوی دنیاست و همدان مهمترین قطب گردوی کشور است ولی ما در همین استان چقدر از این فرصت که می تواند اشتغالزایی کند، استفاده کردیم؟ 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتي يك جوان همداني مي‌تواند پيچيده‌ترين بخش صنعت كشور كه صنعت هسته‌اي است را متحول كند آيا نمي‌توان به همت همین جوان‌ها، بخشهاي فشل صنعت كشور مانند خودرو یا بخشهای مختلف روی زمین مانده کشاورزی کشور را متحول كرد؟!

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان تاکید کرد: وقتي ما از ميدان دادن به جوانها صحبت ميكنيم و از ظرفیت درونی مردم ایران حرف میزنیم، تصور ميشود كه  شعار ميدهيم، نه! ما داریم از يك تجربه و یک كارنامه «روشن» حرف میزنیم. کارنامه روشن یک جوان در متحولکردن پیچیدهترین بخش صنعت کشور، کارنامه روشن یک جوان در خنثيكردن يكي از بدترین بدافزارهاي قرن، کارنامه روشن جوان‌های این کشور در غنيسازي 20 درصد، ما داریم از يك كارنامه روشن در توسعه صنعت هستهاي صحبت ميكنيم و امروز كارنامه روشن جوان‌های این کشور و كارنامه احمديروشنها جلوي چشمان ماست.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود:  روشنی را در همین احمدیروشنها باید پیدا کنیم. امروز دشمن میفهمد که سخت و افزار در مصاف با نیروی انقلابی جواب نمیدهد زیرا کسانی مثل شهید فانوسی از همین همدان بلند میشوند، فانوس مقاومت را روشن می کنند و پوزه آمریکا را بر زمین میمالند.

وی خاطرنشان کرد: پیچیدهترین کار در دنیای امروز جنگ است که ما هم در 8 سال دفاع مقدس و هم امروز در برابر تمام دنیا حرف برای گفتن داریم. چنانکه امروز در حلب یک طرف تمام دنیا بود و یک طرف شاگردان شهید همدانی، ولی کفه یاران شهید همدانی غلبه کرد.

جلیلی تصریح کرد: چطور در  دفاع مقدس با آن پیچیدگی میتوان به یک جوان همدانی اعتماد کرد تا امروز یک ژنرال منطقهای برای حل امنیت مردم منطقه بشود ولی در سایر حوزههای روی زمین مانده کشور نمیتوان به جوان‌ها و همدانیهای جدید اعتماد کرد تا کلی ژنرال برای حل مشکلات آینده منطقه در حوزههای مختلف اقتصاد و کشاورزی و ایجاد شود؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: «انقلابیها» در هر حوزهای دست بگذارند چون نه تطمیع میشوند نه سازش میپذیرند و نه تهدید در برابرشان جواب میدهد، صرفا با حذف فیزیکی از میدان خارج میشوند. چه حذف همدانیها از میدان جنگ و چه حذف احمدیروشنها از میدان صنعت کشور.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

تابلو

اخبار مرتبط

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.