اعلام فراخوان «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در کرمانشاه

از سوی دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد استان کرمانشاه؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 22 آذر, 1395 - 12:00
به منظور پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه سازمان ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه، فراخوان سومین دوره ملی«جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در کرمانشاه اعلام شد.

به گزارش حلقه وصل، طیب صفری مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه گفت: به منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه سازمان ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه، سومین دوره «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور برگزار می شود.

وی گفت: مجموع فعالیت های فرهنگی-ترویجی مرتبط با کتابخوانی که با مشارکت های مردمی، نهادها و سازمان های فعال در میان روستائیان و عشایر اجرا شده یا برای اجرا در سال آینده برنامه ریزی شده است، می تواند نامزد شرکت در جشنواره باشد.

به گفته مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، برای شرکت در این جشنواره باید مجموعه فعالیت ها، برنامه ها، مدارک و مستندات با امضای دهیار، رئیس شورای اسلامی، و مسئول کتابخانه یا متولی طرح های کتابخوانی، به همراه فرم های تکمیل شده به دبیرخانه استانی جشنواره مستقر در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها یا به صورت مستقیم به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال شود.

وی با بیان اینکه 10 روستا یا گروه عشایری برگزیده دوستدار کتاب در مراسمی که اسفند ماه سال جاری با حضور شخصیت های فرهنگی و سیاسی در تهران برگزار می شود مورد تقدیر قرار می گیرند، اعلام کرد: از روستاها و عشایر برگزیده در استان ها نیز به نحو مقتضی تقدیر می شود.

صفری، عنوان کرد: برنامه های ارسالی به این جشنواره می تواند اقدامات زیربنایی(شامل: تأسیس نهادهای مرتبط با کتابخوانی از جمله کتابخانه، واگذاری زمین، تأمین تجهیزات و امکانات زیربنایی) یا فعالیت های ترویجی(شامل: برگزاری مسابقات، جشنواره ها، نمایشگاه ها و هر فعالیتی که به نحو مبتکرانه و خلاقانه ای به ترویج کتاب و کتابخوانی بیانجامد)، باشد.

وی خاطرنشان کرد: تناسب این اقدامات با نیازهای محلی، آیین های بومی و ارزش های دینی و ملی، داشتن تأثیرات پایدار در ارتقاء سطح فرهنگ کتابخوانی، برخورداری از مشارکت مردمی و پشتیبانی واحدهای اجرایی روستا، پوشش جمعیتی مناسب با توجه ویژه به زنان، کودکان و نوجوانان، قابلیت الگوبرداری و اجرا در سایر مناطق و برخورداری از تازگی و کیفیت در محتوا و شیوه اجرا از شاخص های انتخاب در این جشنواره است.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه، بیان کرد: روز سه شنبه(30 آذر) آخرین مهلت ارسال اصل طرح، مدارک و مستندات، به دبیرخانه های استانی و یا دبیرخانه مرکزی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.