آغاز به کار هفت جلسه قرآنی مکتب امام زمان(عج) همدان با حضور دکتر خواجه‌پیری

در حسینیه شهید آیت‌الله مدنی؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 21 آذر, 1395 - 10:15
هفت جلسه قرآنی مکتب امام زمان(عج) همدان با حضور دکتر خواجه‌پیری مسئول کارگروه قرآن قرارگاه خاتم‌الاوصیاء و جعفر زمردیان دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی استان در حسینیه شهید آیت‌الله مدنی آغاز به کار کرد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، افتتاح هفت جلسه قرانی دیگر مکتب امام زمان(عج)همدان با حضور دکتر خواجه پیری مسئول کارگروه قرآن خاتم الاوصیاء، جعفر زمردیان دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی استان، قاسم جهان آرا مسئول جامعه قرآنی عصر استان و جمع کثیری از شخصیت ها و چهره های قرآنی و انقلابی به ویژه خانواده شهدا در حسینیه شهید آیت الله مدنی برگزار شد.

در این برنامه خواجه پیری مسئول کارگروه خاتم الاوصیا به نقش مهم جلسات قرآنی محل مسجد محور تأکید کرد و گفت: ما مناسب ترین شیوه اجرا برنامه های آموزش عمومی قرآن کریم را در قالب همین جلسات محلی ساده تشخیص داده ایم و طرح مرحوم شادوران مسکین بهترین الگو برای تحقق این امر است.

خواجه پیری به تشکیل مجمع فعالان قرآنی کشور با عنوان جامعه قرآنی امام عصر(عج) در مشهد مقدس خبر داد و بیان داشت: ما از متولیان این جلسات مکتب امام زمان در استان دعوت کردیم و در آن همایش نقش این طرح ماندگار برای اشاعه و رشد کلاس های قرآن محل مسجد محور در دیگر استان ها مورد اقدام قرار گیرد.

وی همکاری و مشارکت عمومی در این طرح را بسیار مهم دانست و گفت: با حمایت ههای مردمی جمعیت دو هزار نفری این 114 جلسات را می توان به چهار یا پنج هزار نفر رساند.

مسئول کارگروه قرآن خاتم الاوصیا در پایان اظهار امیدواری کردتا طرح مرحوم مسکین به عنوان طرح ماندگار حداقل در سرتاسر استان نشر و گسترش یابد.

گفتنی ست، در این مراسم از 14 جلسه محلی قرآن و هفت جلسه قرآنی مکتب امام زمان که جمع جلسات مکتب را به 114 جلسه می رساند افتتاح گردید.

یادآور می شود، در سال 1343 مرحوم مسکین در سفری که به مشهد داشتند و با الگوبرداری از کلاس های استاد عابدزاده مکتب امام زمان را در همدان اجرایی کردند که در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بسیاری از مربیان که در جلسات تدریس می کردند به فیض شهادت رسیدند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.