‏«با این ستاره‌ها»‏ روایتی متفاوت از نوجوانی شهدای دفاع مقدس

در گفتگو با حلقه وصل مطرح شد:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 23 آذر, 1395 - 10:00
کتاب «با این ستاره‌ها» شامل چهل خاطره از دوران نوجوانی شهدای دفاع مقدس به همراه تصاویر آنها است که به همت کانون فرهنگی تبلیغی «خاکی‌ها» جمع‌آوری‌شده و در اختیار مخاطبان مشتاق نوجوان قرارگرفته است.‏

سرویس معرفی: کتاب «با این ستاره‌ها» شامل چهل خاطره از دوران نوجوانی شهدای دفاع مقدس به همراه تصاویر آنها است که به همت کانون فرهنگی تبلیغی «خاکی‌ها» جمع‌آوری‌شده است. 

علوی مسئول کانون فرهنگی و تبلیغی «خاکی‌ها» در گفتگو با حلقه وصل گفت: کتاب »با این ستاره‌ها» شامل چهل خاطره از دوران نوجوانی شهدای دفاع مقدس به همراه تصاویر آنها است که به همت کانون فرهنگی تبلیغی «خاکی‌ها» جمع‌آوری‌شده و در اختیار مخاطبان مشتاق نوجوان قرارگرفته است.

وی درباره هدف گردآوری این کتاب افزود: سبک زندگی نوجوانی شهدای دفاع مقدس تاکنون جایی به‌صورت دقیق و منظم کار نشده است، شاید کتاب‌هایی مربوط به سبک زندگی در خصوص ازدواج شهدا یا مسائلی از این قبیل کارشده باشد اما کتابی که فقط به دوران نوجوانی و سبک زندگی شهدای دفاع مقدس در نوجوانی اختصاص داشته باشد تاکنون نداشته‌ایم.

مسئول کانون فرهنگی «خاکی‌ها» تصریح کرد: نویسندگانی که در جمع‌آوری و نوشتن این کتاب نقش داشتند در حدود بیش از صد کتاب مطالعه و این خاطرات را از میان آنها استخراج کرده‌اند.

علوی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی ما برای گردآوری این کتاب برای نوجوانان فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کار فرهنگی را از نوجوانان آغاز کنید، بوده است.

علوی گفت: «با این ستاره‌ها» با قطع جیبی و چاپ تمام گلاسه رنگی و باقیمت احتمالی ۶۰۰۰ تومان روانه بازار خواهد شد.

وی در خصوص چگونگی تهیه این کتاب نیز گفت: مخاطب اصلی این کتاب، نوجوانان، معلمان و سرگروه‌های حلقه‌های تربیتی صالحین هستند که برای سفارش این کتاب می‌توانند با شماره تماس ۹۱۹۲۶۵۶۵۲۸. یا در تلگرام با آی‌دی sedammar@ ارتباط بگیرند.

یکی از خاطرات این کتاب که مربوط است به شهید ابراهیم هادی در ادامه می‌آید:

«باران شدیدی در تهران باریده بود. خیابان ۱۷ شهریور را آب‌ گرفته بود. چند پیرمرد که می‌خواستند به سمت دیگر خیابان بروند، مانده بودند چه کنند. همان موقع ابراهیم از راه رسید. با اینکه آدم‌های از او بزرگ‌تر هم آنجا بودند اما ابراهیمِ نوجوان پاچه شلوارش را بالا زد و با کول کردن پیرمردها، آنها را به‌طرف دیگر خیابان برد. ابراهیم از این کارها زیاد انجام می‌داد. هدفی هم جز شکستن نفس خودش نداشت؛ مخصوصاً زمانی که خیلی بین بچه‌ها مطرح بود»

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.