قلک‌هایی که برای امام عصر(عج) شکسته شد

در همایش ۱۱۷۸امین سال آغاز امامت ولی‌عصر(عج) در کرمانشاه؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 20 آذر, 1395 - 09:00
همایش آغاز ۱۱۷۸ امین سال امامت امام عصر(عج) همراه با مراسم قلک شکنی به منظور جمع ‌آوری کمک برای برگزاری مراسمات فرهنگی مرتبط با مهدویت روز گذشته 19 آذرماه در کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، همزمان با مراسم جشن و همایش آغاز  ۱۱۷۸ امین سال امامت امام عصر (عج)، قُلک هایی که به منظور جمع ‌آوری کمک برای برگزاری مراسمات فرهنگی مرتبط با مهدویت جمع ‌آوری شده بود توسط امام جمعه موقت کرمانشاه شکسته شد.

در این مراسم حجت الاسلام احد عبداللهی استاد حوزه علمیه قم وعضو مرکز تخصصی مهدویت قم به بیان مباحثی در خصوص اهداف و برنامه های حکومت جهانی امام عصر(عج) پرداخت.

غربی ها از موعود آخرالزمان هراس دارند

حجت‌الاسلام  عبداللهی گفت:  موضوع وجود منجی تنها مختص دین اسلام نیست، بلکه همه ادیان به بحث منجی و موعود پرداخته اند.

وی ادامه داد: هم در ادیان توحیدی و هم در ادیان  ساختگی میتوان به موضوع منجی آخرالزمان پرداخت کرد واین نشاندهنده آن است که این ادیان همگی منتظر موعود آخرالزمان هستند وبه آن اعتقاد دارند.

به گفته عضو کانون تخصصی مهدودیت قم، یهودیان به «ماشیا»  به عنوان منجی و نجات دهنده اعتقاد دارند مسیحیان میگویند درآخرالزمان « مسیح » ظهور میکند بوداییان منتظر « بودای پنجم» هستند وهمینطور هر کدام از ادیان دیگر به نوعی به منجی آخر الزمان ایمان واعتقاد دارند.در دین اسلام به طور کامل به بحث منجی پرداخته شده است.

حجت الاسلام عبداللهی اضافه کرد: در یک بحث اجمالی همه مذاهب اسلامی موضوع مهدویت را پذیرفته و مسلمانان هیچ گونه اختلافی در موضوع مهدویت ندارند و از قرن های گذشته کتاب های مستقلی در باب ظهور امام عصر(عج) به نگارش درآمده است.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه دشمنان اسلام از گذشته های دیرین  بحث مهدویت را نشانه گرفته اند گفت: غربی ها ازموعود آخرالزمان هراس دارندو از روی همین ترسشان بعضی باورهای غلط را دربین مردم رواج داده اند تا مردم از منجی بشریت بترسند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان موضوع ظهور امام عصر(عج) را بد جلوه داده اند و از طرفی غربی ها با ساخت فیلم هایی با موضوع مهدویت و سوء استفاده های بسیار تلاش داشته که مردم را از اعتقاد وانتظار مهدویت دور کنند.

عضو کانون تخصصی مهدویت قم بیان کرد : که خداوند به واسطه فیض وجود امام عصر(عج) است که برکات خودش را بر زمین نازل میکند و وجود این نعمت شامل همه انسانهای روی زمین میشود نه فقط مسلمانها بلکه همه کسانی که دارای ادیان دیگری هستند.

حجت الاسلام احد عبداللهی یادآور شد: سیره ولی عصر(عج) سیره امام حسین(علیه السلام) پیامبر(صلوات الله علیه) وامام صادق(علیه السلام) است و امام عصر(عج) با ظهور خود حکومت و دولت اخلاقی را تشکیل می دهند که هدف پیامبر و ائمه اطهار(علیهم السلام) و قیام خونین سیدالشهدا(علیه السلام) بوده است.

به گفته این استاد حوزه علمیه قم، هدف نهایی ظهور امام زمان(عج) وبرپایی حکومتش رسیدن هرچه بیشترمردم به قرب الهی است.

حجت الاسلام عبداللهی گفت: پیامبر اسلام ازحیث ابلاغی دین اسلام را در واقعه غدیرخم کامل کرد، اما این امردر جامعه محقق نشد وپس از ایشان دین اسلام به چند فرقه تقسیم شد ولی در زمان برپایی حکومت امام مهدی(عج) دین اسلام کامل می شود .

به گفته عضو کانون تخصصی مهدودیت قم، جامعه مهدوی بهترین الگو برای منتظران است و باید با اعمال و رفتارمان علاوه بر ترویج مسائل اخلاقی در جامعه از یاران صاحب الزمان(عج)باشیم.

برگزاری 10 همایش ملی مهدویت در کرمانشاه

رضا فرخشاهی دبیر همایش اظهار داشت: تاکنون ۱۰ دوره همایش های ملی مهدویت در کرمانشاه با حضور اساتید برجسته علمی و دینی و با هدف پرداختن به موضوعات مختلف مهدویت برگزار شده است.

وی ابراز کرد: در طول برگزاری این دوره ها نیز۴۲۰۰ نفر در استان کرمانشاه آموزش های مختلف در باب مهدویت را فراگرفتند.

لازم به ذکر است، لمدیحه سرایی مداحان اهل بیت، برپایی غرفه کودکان مهدوی تقدیر از فعالان فرهنگی مهدوی استان، برگزاری مسابقات فرهنگی، شعرخوانی و برپایی نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی از جمله برنامه های جانبی این مراسم در کرمانشاه بود.

گفتنی است، در این مراسم  قلک هایی که یک سال است به نیت کارفرهنگی وافزایش معرفت نسبت به امام عصر(عج) در خانه ها و هیئت های مذهبی پُرشده بود به صورت نمادین با دعا برای امام زمان توسط عالم ربانی حجت الاسلام عبدالخالق عبداللهی امام جمعه موقت کرمانشاه شکسته شد.

تعدادی از این قلک ها در راستای برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان و سایر برنامه های فرهنگ دربین مردم توزیع شده بود.

یادآور می شود، همزمان با نهم ربیع الاول سالروز امامت امام عصر(عج)، مراسم جشنی به این مناسبت توسط مجموعه ۳۱۳ یار موعود کرمانشاه در محل تالار انتظار این شهر جمعه 19 آذرماه برگزار شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.