در دیدار اخیر مسعود ده‌نمکی و حمید داودآبادی با رهبر انقلاب چه گذشت؟!‏

توصیه‌های ناب رهبری به نویسندگان دفاع مقدس؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 17 آذر, 1395 - 13:30
حمید داودآبادی در خصوص دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری گفت: حضرت آقا در این دیدار بر لزوم بیان شیرینی خاطرات رزمندگان در عملیات‌ها از جمله والفجر 8، بیت‌المقدس و کربلای 5 تاکید کردند.

سرویس مبشر صبح: حمید داودآبادی، نویسنده کتاب‌های دفاع مقدس، روز یکشنبه 14 آذرماه به همراه مسعود ده نمكی، فیلمساز دفاع مقدس، با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

داودآبادی اظهار داشت: در خصوص کتاب‌های خاطرات دفاع مقدس بحث و گفت‌وگو انجام شد و مقام معظم رهبری بر این امر تاکید کردند که خاطرات هر رزمنده‌ گوشه‌ای از هشت سال ایستادگی رزمندگان را نشان می‌دهد، از این رو نباید به سادگی از نوشتن کتاب‌های خاطرات دفاع مقدس بگذریم.

نویسنده کتاب‌های دفاع‌مقدسی گفت: زمانی که خاطرات از ذهن خارج شده و مکتوب می‌شوند، دیگر تنها به رزمندگان اختصاص نداشته و به عموم مردم تعلق دارد.

وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در خصوص محتوای کتاب‌های دفاع مقدسی، عنوان کرد: حضرت آقا به عنوان نخستین طالب و خواننده کتاب‌‌های دفاع مقدسی فرمودند که در نگارش این نوع از کتاب‌ها باید به حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان در عملیات های مختلف توجه شود.

این نویسنده کتاب‌های دفاع مقدسی افزود: مقام معظم رهبری در این دیدار بر لزوم بیان شیرینی خاطرات رزمندگان در عملیات‌ها از جمله والفجر 8، بیت المقدس و کربلای 5 تاکید کردند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بسیار دقیق کتاب‌های دفاع مقدسی را مطالعه می‌فرمایند، خاطرنشان کرد: با توجه به دقت و ظرافت مطالعه مقام معظم رهبری، دریافتم که در نگارش کتاب‌های دفاع مقدسی باید به شیرینی موفقیت عملیات هایی همچون بیت المقدس و کربلای 5 نیز پرداخت. پس از شنیدن بیانات حضرت آقا اعتراف می‌کنم که می‌توانستم در کتاب‌های به چاپ رسیده‌ام، توجه بیشتری به حماسه آفرینی رزمندگان در عملیات‌ها می‌کردم و تنها به دیده‌های خودم و همرزمانم بسنده نمی‌کردم.

نویسنده کتاب‌های دفاع‌مقدسی گفت: با تلفیق عظمت عملیات و حماسه آفرینی رزمندگان و بیان شیرینی موفقیت‌های آن دوران، می‌توانیم حماسه‌های دوران دفاع مقدس را زنده نگه داشته و به نسل بعد انتقال دهیم.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان یک نویسنده کتاب‌های دفاع مقدسی و یک رزمنده اعتراف می‌کنم به خاطرات نگاه شخصی داشتم و می کوشم در نگارش کتاب‌های بعدی این نقص را برطرف کنم.

نویسنده کتاب «دیدم که جانم می‌رود» اظهار داشت: رهبرمعظم انقلاب نسبت به کتاب‌های دفاع مقدسی اشراف کامل دارند. امیدوارم باقی مخاطبان هم نحوه کتاب‌خوانی و دقت نظر را از آقا بیاموزند و در خواندن کتاب آن را لحاظ کنند.

 داودآبادی تصریح کرد: خاطرات رزمندگان متعلق به ملت است. از این رو باید خاطرات مکتوب شود تا برای آیندگان به یادگار بماند.

منبع: خبرگزاری دفاع مقدس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

تابلو

اخبار مرتبط

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.