با پول جمهوری اسلامی کتاب چاپ می‌کنند و میرزا کوچک را جاسوس انگلیس می‌نامند

در مراسم رونمایی از نرم‌افزار«کوچک جنگلی» مطرح شد:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 17 آذر, 1395 - 10:45
مسئول سازمان فضای مجازی سراج گیلان در مراسم رونمایی از نرم افزار «کوچک جنگلی» بیان داشت: در این نرم افزار، نهضت جنگل از منظر مبانی انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش سرویس استان‌های حلقه وصل، مراسم رونمایی از نخستین نرم‌افزار حوزه میرزاپژوهی و نهضت جنگل با عنوان«کوچک جنگلی» با حضور حجت الاسلام سعید مهدوی دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان، سجاد ستوده مسئول سازمان فضای مجازی سراج در گیلان و جمعی از فعالان این عرصه برگزار شد.

در این مراسم سجاد ستوده اظهار داشت: این نرم افزار توسط سازمان فضای مجازی سراج در دفتر استان گیلان تهیه و انتشار یافته است.

ستوده دراین مراسم ضمن توضیح درباره ویژگیهای کاربردی و فنی نرم افزار کوچک جنگلی، از حضار خواست تا برای دانلود نرم افزار واستفاده از آن به سایت سراج به آدرس اینترنتی serag.ir/gilanمراجعه کنند و  نظرات خود در امر رفع معایب ونواقص و بکارگیری نرم افزار ارائه و در مسابقه ی هفتگی ای که درنرم افزارطراحی وقرارداده شده شرکت و به جوایز در نظر گرفته شده دست یابند.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج در گیلان افزود: برای ساخت این نرم افزار اندرویدی بالغ بر 4 ماه کار فنی و عملیاتی شده است. در کد‌نویسی این نرم افزار از جدیدترین و پیشرفته‌ترین متدهای کدنویسی استفاده شده است و محتوای این نرم افزار با همکاری بین موسسه رنگ ایمان و سازمان سراج تهیه شده است.

وی با بیان اینکه از ویژگی های خاص نرم افزار به‌روز رسانی مداوم آن درصورت اتصال به اینترنت است خاطرنشان کرد: برخی از گزینه‌ها و نسخه‌ها در نرم افزار «کوچک جنگلی» منحصر به فرد است.

ستوده خاطر نشان کرد: بخش ویژه نرم افزار نقشه ای از استان گیلان است که با کلیک بر هر نقطه آن وقایع رخ داده شده در آن محل در دوران نهضت جنگل به نمایش در می آید.وی تصریح کرد: در نسخه‌های بعدی این نرم‌افزار نقشه مناطق دیگر و حتی کشور آذربایجان در قیام نهضت جنگل طراحی و معرفی می‌شود.

این فعال فرهنگی با اشاره به چند رسانه ای بودن این نرم افزار گفت: نرم افزار با نگاه انقلاب اسلامی تهیه شده است و علاوه بر محتوای متنی، 13 قسمت سریال کوچک جنگلی در نرم افزار مذکور موجود است. همچنین پوسترهای چهار سال اخیر با موضوع میرزا کوچک در نرم افزار گنجانده شده است.

وی بخش‌های مختلف نرم افزار مذکور را متنوع دانست و اظهار داشت: به‌سوی تمامی افرادی که درباره قیام نهضت جنگل دارای توانمندی هستند، دست یاری دراز می‌کنیم. امید است با انتشار این نرم‌افزار، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان به‌خوبی معرفی شده و گیلان و نهضت جنگل به‌درستی در کشور شناخته شوند.

با پول جمهوری اسلامی کتاب چاپ می‌کنند و میرزا کوچک را جاسوس انگلیس می‌نامند

در ادامه مراسم حجت الاسلام مهدوی نیز  به صحبت های انتقادی خود به برخی نهادهای اسلامی اشاره کرد و افزود: برای کتاب هایی صدور مجوز صورت گرفته  که میرزا کوچک جنگلی (قهرمان ملی مذهبی گیلان) را جاسوس انگلیس معرفی کرده است.

وی بیان داشت: عده ای باپشتوانه مالی برخی نهادهای اسلامی کتابهایی می نویسند که گاهی در آن میرزا کوچک جنگلی را کمونیست معرفی می کنند و اخیرا به وی لقب جاسوس انگلیسی داده اند.

دبیر جبهه فرهنگی گیلان در ادامه افزود: فقط مجالس مذهبی مانند اربعین، تعظیم شعائر نیست، آن کسانی که با الگوپذیری از حضرت اباعبدالله(ع) نهضتی تشکیل دادند و قیامی را اداره کردند، باید بزرگ بشماریم و از شخصیتشان پاسداری کنیم نه آنکه موجبات وهن و تحقیرشان را فراهم آوریم.

مهدوی ادامه داد: قصور در جبهه ی فرهنگی گیلان مایه ننگ گیلانی ها است و نباید شأن میرزا کوچک را از شأن آیت الله بهجت(ره) کمتر ببینیم زیرا اسلام پشتوانه نهضت و حرکت میرزا بود و میرزا کوچک با انگیزه های دینی و مردمی، با ظرفیت خود در نظام شیعی، به امت واحده اسلامی، ایمان داشت.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در گیلان با اشاره به فیلم تاریخی«یتیم خانه ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی پس از رونمایی نرم افزار کوچک جنگلی برای حضار گفت: این فیلم بهانه ای است که انگیزه ها برانگیخته شود تا شأن میرزا کوچک بالا نگه داشته شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.