جشنواره مهدویت در زنجان برگزار می‌شود

در قالب‌های هنری، فرهنگی و فناوری؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 13 آذر, 1395 - 10:15
مسئول کانون تخصصی مهدویت استان زنجان از برگزاری جشنواره مهدویت همراه با بخش ویژه دانش آموزی همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.

اصغر حاج علی اکبری مسئول کانون فرهنگی و هنری کوثر و تخصصی مهدویت در زنجان به حلقه وصل گفت: در خصوص فعالیت های مربوط به مهدویت دستگاه های بسیاری در استان متولی توسعه و ترویج فرهنگی مهدوی هستند و سهمی از این اشاعه متعلق به حوزه مساجد و کانون های فرهنگی و هنری مساجد است.

وی با اشاره به اینکه افق های فعالیت به اندازه مناطق حوزه مسجد می باشد، خاطرنشان کرد: باتوجه به ظرفیت های متعددی در مسجد و کانون های مساجد ایجاد شده است می توان از طرق مختلف به آموزه های مهدوی و فرهنگ مهدوی نگاه ویژه ای داشت.

مسئول کانون تخصصی مهدویت ادامه داد:  کانون فرهنگی و هنری کوثر در سه مقطع نونهالان، نوجوانان و جوانان با محوریت خانواده ها آموزش های خود را با شیوه های غیرحضوری و حضوری انجام می دهد.

به گفته حاج علی اکبری بازخورد این آموزش ها در قالب جشنواره ها، مسابقات و نشست های تخصصی بازخورد دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: به منظور اثرگذاری فعالیت های مربوط به حوزه مهدویت این کانون با مراجعه ذی ربط، بنیاد مهدویت قم و مسجد جمکران ارتباط تنگاتنگی ایجاد کرده است تا بتواند با بهره گیری از تجارب این مراکز و ابزارها و امکاناتی که در اختیار دارد در توسعه و ترویج فرهنگ مهدویت مثمر ثمر باشد.

وی تصریح کرد: کانون فرهنگی و هنری کوثر با برنامه آموزش حضوری مهدویت مکاتبه ای و نشست های هفتگی فعالیت خود را دنبال می کند و در نظر دارد افراد جدیدی از خانواده های را به سمت این برنامه ها دعوت کند.

حاج علی اکبری با اشاره به اینکه 124 نفر عضو کانون فرهنگی و هنری کوثر هستند، افزود: از این تعداد 46 نفر به صورت مستمر با کانون در ارتباط هستند و برنامه های آن را به صورت دائمی دنبال می کنند.

مسئول کانون تخصصی مهدویت از برگزاری جشنواره مهدویت با محوریت دانش آموزان در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره انجام شده است.

وی تصریح کرد: این جشنواره در قالب های هنری، فرهنگی و فناوری برگزار خواهد شد تا علاقه مندان و فعالین این حوزه بتوانند نتایج و بازخورد فعالیت های خود را مشاهده کنند در پایان جشنواره نیز از برگزیدگان تجلیل خواهد شد.

حاج علی اکبری یادآور شد: برگزای مسابقه معارف مهدویت با محوریت کتاب نگین آفرینش  و فعالیت های طراحی، نقاشی، گرافیک و وبلاگ نویسی از دیگر بخش های جشنواره است.

وی خاطر نشان کرد: علاقه مندان مهلت دارند تا پیش از شروع دهه فجر و تقریبا تا پایان دی ماه آثار خود را ارسال نمایند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.