«نجم‌الثاقب» یکی از پرمخاطب‌ترین برنامه‌های فرهنگی عراق شد

با استقبال بی‌نظیر مردمی؛
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 4 آذر, 1395 - 11:15
در حالی که پیش از این روز اربعین آخرین روز از برگزاری نمایش بزرگ نجم‌الثاقب اعلام شده بود، با توجه به استقبال گسترده مردم عراق، بنا به درخواست مسئولان عراقی و تولیت حرم مطهر امیرالمؤمنین(ع) اجرای این نمایش تا پایان صفر تمدید شد.

سرویس معرفی: نمایش بزرگ نجم‌الثاقب که برای سومین سال پیاپی در حاشیه پیاده‌روی اربعین حسینی برگزار می‌شود با درخواست مسئولين عراقي و تولیت حرم مطهر امیرالمؤمنین(ع) تا پایان ماه صفر تمدید شد.

نمایش نجم‌الثاقب، که از محصولات مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی (مهنا) است امسال برای بار سومین سال متوالی به کارگردانی سعید اسماعیلی در حاشیه پیاده‌روی اربعین حسینی برگزار شد و با استقبال پورشور مخاطبان مواجه شد.

این نمایش که با تغییرات گسترده‌ای نسبت به سال‌های گذشته به اجرا در می‌آمد توانست توجهات بسیاری از مقامات و زائران را به خود جلب کند. تمرکز نمایش بر زبان عربی برای استفاده هرچه بهتر مخاطبان عراقی را می‌توان یکی از عمده‌ترین تغییرات نمایش نجم‌‌الثاقب نسبت به دو سال گذشته برشمرد.

از دیگر تغییرات قابل تامل در نمایش نجم‌الثاقب امسال نسبت به سال‌های گذشته احداث سوله‌ای دائمی برای نمایش است که در شهر نجف و در ابتدای مسیر پیاده‌روی واقع در میدان ثورة‌العشرین تدارک دیده شده و این درحالی است که تا کنون هیچ سالن نمایشی در کشور عراق وجود نداشته است.

این نکات در کنار محتوای متناسب نمایش نجم‌الثاقب با موضوع اربعین توانست به صورت شگفت‌آوری نظر مخاطبان بسیار زیادی را به خود جلب کند. بنا بر اعلام مسئولان عراقی این نمایش یکی از پرمخاطب‌ترین برنامه‌های فرهنگی عراق در سال‌های اخیر است.

بر همین اساس با توجه به استقبال گسترده و غیرقابل پیش‌بینی مخاطبان، بنا بر درخواست مسئولان عراقی و تولیت حرم مطهر امیرالمؤمنین(ع) مدت اجرای این نمایش تا پایان ماه صفر تمدید شد. این در حال است که پیش از این روز اربعین آخرین روز اجرای نمایش بزرگ نجم‌الثاقب اعلام شده بود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.