راهپیمایی اربعین موجب افزایش اقتدار اسلامی است/ باب آشنایی ملت های جهان با امام حسین(ع) باز شود

حجت الاسلام پناهیان:
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 29 آبان, 1395 - 16:00
استاد حوزه و دانشگاه گفت:راهپیمایی اربعین فرا مذهبی،ملیتی، دینی است و همه ادیان به آن توجه دارند و امام حسین(ع) را باید متعلق به همه آزادی خواهان عالم دانست.

سرویس دریچه: حجت الاسلام والمسلمین پناهیان سخنران مذهبی و استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به این سوال که چرا راهپیمایی اربعین تا به حال این شکوه را نداشته است، گفت: راهپیمایی عظیم اربعین عالی ترین تجلی بیداری اسلامی است.زمان این بیداری فرا رسیده است و این خداوند است که دل ها را متحول کرده است.

راهپیمایی عظیم اربعین محصول تلاش های نهاد های فرهنگی و مذهبی نبوده است

وی با اشاره فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه «هر موقع خدا دل های ابناء بشر را در یک اجتماع گسترده متحول می کند این علامت نصرتی است که در آینده خواهد رسید و این علامت پیروزی امت اسلامی است»،افزود:تا به حال روایت اربعین بوده وثواب زیارت امام حسین(ع) به همین مقدار بوده و افزایش نیافته است اما انگار خدوند در دل ها و اندیشه های مومنان تحول و بیداری را ایجاد کرده است تا مردم به این شکل در کنار یکدیگر جمع شوند و این تحول یک معجزه است و محصول تلاش های نهاد های فرهنگی و مذهبی نبوده است.

این سخنران مذهبی در ادامه گفت: نهادهای تبلیغاتی و مذهبی بعد از اینکه این حرکت ایجاد شد،متوجه این حرکت عظیم شدند و اقداماتشان را افزایش دادند.چون جامعه اسلامی از اقتدار لازم برای دفاع از راهپیمایی عظیم اربعین برخوردار است،خداوند زمینه تجلی این شکوه را فراهم کرد.

حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه اگر در سال های گذشته چنین شکوهی ایجاد می شد دشمنان،دشمنی های خود را افزایش می دادند و مومنین را از بین می بردند؛اظهار داشت:دشمنان اگر می دانستند چنین قدرتی در دل جامعه ایمانی قرار دارد حتما تدبیری برای نابودی آن به کار می بردند و برای دشمنی کردن با جامعه ایمانی بیشتر تلاش می کرند. به همین دلیل خداوند زمینه تجلی این شکوه را در زمان های قبل پدید نیاورد چراکه امت اسلامی نمی توانست از این شکوه دفاع کند.

امت اسلامی زمینه های لازم برای دفاع از راهپیمایی عظیم اربعین را دارند

وی با اشاره به اینکه امروز امت اسلامی زمینه های لازم برای دفاع از این شکوه را دارد؛خاطر نشان کرد: امروز امت اسلامی از اقتدار کافی برخوردار است. زمانی که این راهپیمایی در این عظمت ده ها ملیونی از ایران و عراق و دیگر ملل تشکیل می شود و خودش را نشان می دهد که قدرت دفاع از این راهپیمایی در دل جامعه اسلامی است و رزمندگان این قدرت دفاع را در خطوط مقدم مقاومت در حال نشان دادن هستند.

در زمان صدام وحشیانه با زائران اربعین برخورد می شد

این سخنران مذهبی با بیان اینکه چون ما زمینه دفاع از این عظت را داریم خداوند این توفیق را فراهم کرده است،عنوان کرد: زیر سایه قدرت اسلام و امت اسلامی است که می توانیم راهپیمایی ده ها ملیونی راه بیاندازیم و گرنه در زمان قبل از انقلاب وقتی راهپیمایی اربعین در حال شلوغ شدن بود،صدام بلافاصله اساسا عزاداری را منع کرد،چه برسد به راهپیمایی اربعین که خیلی وحشیانه با زائران برخورد می شد چراکه آنها می دانستند راهپیمایی اربعین یعنی پی ریزی تمدن اسلامی و ایجاد اقتدار و عزت در امت اسلامی می کند.

راهپیمایی اربعین موجب افزیش اقتدار اسلامی می شود

وی با بیان اینکه این راهپیمایی بر اقتدار اسلامی می افزاید،خاطر نشان کرد: چون ما امروز می توانیم با استفاده از اسلحه هایی که در مرزها در مقابل دشمنان قرار دادیم از این عزت و اقتدارمان دفاع کنیم، خداوند توفیق این راهپیمایی را می دهد و دل ها را متحول می کند .ما با ولایت مداری و شهدای خودمان اقتداری برای جامعه اسلامی پدید آوردیم که جایزه این اقتدار توفیق این راهپیمایی عظیم است.

باوجود سکوت رسانه های صهیونیستی راهپیمایی اربعین خود را به جهانیان معرفی کرده است

حجت الاسلام پناهیان در رابطه با چشم انداز راهپیمایی اربعین گفت:علیرغم میل دشمنان و سکوت رسانه های صهیونیستی عالم و بایکوت خبری که در جهان توسط جریان استکبار شده است،این راهپیمایی خود را به جهانیان معرفی کرده است؛ چراکه این راهپیمایی با دل مردم ارتباط برقرار میکند و جلوی دریافت قلبی مردم جهان را نمی شود گرفت.

راهپیمایی اربعین باعث ارتقاء فرهنگ امت مسلمانان

این سخنران مذهبی  با بیان اینکه اخبار راهپیمایی اربعین سینه به سینه منتقل می شود و اثرش در افراد ظاهر خواهد شد؛ افزود: این راهپیمایی برای ملل جهان فراگیر خواهد شد و فرهنگ امت مسلمانان را ارتقاء می دهد و زندگی جهان اسلام  را پی ریزی می کند.

وی  افزود: مردم ایران و عراق ملتی محدود در سرزمین خودمان نیستیم  و ایران به ویژه مردم عراق باید آمده پذیرایی از ملل جهان باشند چراکه اینجا پایتخت جهانی حکومت حضرت ولی عصر(عج) خواهد شد. و اینکه مردم عراق از نجف تا کربلا از ملت های مختلف پذیرایی می کنند، دراین ملت دارد آمادگی ایجاد می کند برای اینکه در زمان حکومت حضرت پذیرای امت های جهان باشند که می خواهند به دیدار حضزت شرف باب شوند.

پناهیان خاطرنشان کرد: خود امام حسین(ع)  دارند این مقدمات را فراهم می کنند امروز دیگر عشایری که سال ها صرفا مشغول کشاورزی بودند، در کناره جاده ها آمادند و ما ملل جهان در ارتباط اند. حتی ها ذائقه های غذایی  مختلف آنها را هم درک کردند و خودشان را برای گفتگو با ملت های آزاده جهان آماده می کنند. این یعنی رشد بی نظیر و ماهم باید در این مسیر  بیاییم و خود را رشد دهیم.

این سخنران مذهبی  با بیان اینکه فرهنگ رفتاری مومنان در این راهپیمایی تعالی پبدا می کند، خاطر نشان کرد:کسانی که از این راهپیمایی بر می گردند دیگر جهانی و جهان اندیش هستند و افرادی محدود به خانواده و قومیت و ملیت خودشان نیستند.

باید باب آشنایی همه ملت های جهان با امام حسین(ع) باز شود

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین میعادگاه همه آزادگان جهان شده  و بیش از این میعادگاه همه ی آزادی خواهان دنیا خواهد شد ؛خاطر نشان کرد:راهپیمایی اربعین فرا مذهبی، فرا ملیتی، فرا دینی است و همه ادیان به آن توجه دارند و امام حسین(ع) را  باید متعلق به همه  آزادی خواهان عالم دانست. ما نباید امام حسین(ع) را به یک گروه خاصی محدود کنیم که صرفا معتقد به امامت حضرت هستند باید باب آشنایی همه ملل  با اباعبدالله حسین(ع) باز شود حتی نوحه هایمان را باید به زبان های مختلف اجرا کنیم که همه  ملت ها امام حسین(ع) را بشناسند.

پناهیان با اشاره به اینکه در طول تاریخ ملت هایی بودند که با امام حسین(ع) آشنا شدند؛اظهار داشت: آقای گاندی گفت که تنها کاری که برای ملتم کردم این بود که درسی که از امام حسین(ع) آموختم، به مردم انتقال دادم.در طول تاریخ نوسیندگان و شاعران بزرگی  در مدح و رسای آزادی خواهی امام حسین(ع) قلم زدند.

منبع:خبرگزاری بسیج

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

تابلو

اخبار مرتبط

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.