توزیع فراخوان سوگواره «دل‌نوشته‌های عاشورایی»

در کانون های فرهنگی مساجد لرستان؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 22 آبان, 1395 - 10:45
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان از برگزاری سوگواره «دل‌نوشته‌های عاشورایی» در کانون‌های مساجد استان خبر داد.

به گزارش حلقه وصل، حجت‌الاسلام سید علی موسوی، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان لرستان امروز شنبه ۲۲ آبان ماه در جمع خبرنگاران استان از برگزاری سوگواره «دل‌نوشته‌های عاشورایی» در کانون‌های مساجد استان خبر داد و گفت: فراخوان برگزاری این سوگواره بین اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان توزیع شده است.

وی افزود: هدف از برگزاری این سوگواره ترویج، شناساندن و زنده نگه‌داشتن نهضت عاشورا و نهادینه‌سازی مکتب عاشورایی بین نسل جوان و نوجوان است.

حجت‌الاسلام موسوی اظهار کرد: کشف استعدادهای نسل جوان و همچنین ارتقای سطح کیفی و کمی هنرمندان اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ازدیگر اهداف سوگواره حسینی است.

موسوی با بیان این‌که ملت ایران با درس گرفتن از مکتب حسینی در برابر بیداد ایستاد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، اضافه کرد: تبیین فرهنگ عاشورایی در بین نسل جوان و نوجوان سدی مستحکم در برابر توطئه‌های دشمنان است.

حجت‌الاسلام موسوی، با بیان این‌که سوگواره سراسری دل‌نوشته‌های عاشورایی برنامه‌ای کشوری است، افزود: فراخوان شرکت در این سوگواره در بین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان لرستان توزیع شده است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان، اظهار کرد: این سوگواره با یک رویکردی  نو و در ٥ محور مختلف (مداحی و نوحه‌خوانی، عکس، فیلم کوتاه، خوشنویسی و پیام کوتاه و قطعه ادبی) و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ عاشورایی در ماه صفر برگزار می‌شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

تابلو

اخبار مرتبط

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.