اعزام خادمین قرارگاه مردمی اربعین«شهید باکری» آذربایجان غربی به عراق

همراه با ارسال نذورات مردمی؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 18 آبان, 1395 - 10:30
مسئول ستاد اربعین جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از اعزام خادمین موکب های «شهید باکری» و نذورات مردمی این استان به عراق خبر داد.

رضازاده مسئول ستاد اربعین جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از فعالیت هاو اقدامات این ستاد به حلقه وصل گفت: این ستاد فعالیت های خود را با برپایی موکب هایی با عنوان«شهید باکری» شروع کرده است.

وی بیان داشت: موکب های اسکان و پذیرایی در چند نقطه از عراق و داخل کشور برپا و یا در حال برپایی می باشد.

رضازاده تصریح کرد:موکب شهید باکری در شهر نجف، کربلا و عمود 402 بین راهی نجف تا کربلا برپا و آماده پذیرایی از زوار حسینی می باشد.

مسئول ستاد اربعین آذربایجان غربی تصریح کرد: همچنین موکب در مرز مهران دایر شده و موکبی نیز در مرز بازرگان جهت اسکان و خدمات به زوار ترکیه ای برپاشده است و پیش بینی ما پذیرایی و اراده خدمات به 2500 زوار خارجی است.

وی خاطر نشان کرد: پس از اینکه زوار از ترکیه وارد ایران می شوند در این مرز مورد استقبال قرارگرفته و بعد از پذیرایی و اسکان موقتی همراه با ارائه بسته فرهنگی که شامل سربند، کتابچه اربعین، سخنان حضرت آقا به زبان های ترکی، فارسی، انگلیسی و عربی، چفیه و ... است راهی مسیر مرز شلمچه می شوند و اقدامات و هماهنگی هایی جهت ارائه خدمات به این زوار خارجی توسط استان های دیگر نیز صورت گرفته است.

رضا زاده افزود: در موکب 402 بین راهی مسیر نجف تا کربلا درواقع ما بیش تر نقش معین و کمک کننده داریم و در موکب های دیگر نیز تلاش می کنیم خدماتمان به زوار استانبولی و آذربایجانی باشد به دلیل همزبانی.

مسئول ستاد اربعین آذربایجان غربی یادآور شد: در هر موکبی نیز خادمین حضور دارند مراسم سخنرانی و عزاداری به زبان های ترکی، عربی و فارسی دایر است.

وی اضافه کرد: همچنین 10 تن سیب درختی و همچنین سیب زمینی تنوری جهت پذیرایی از زوار اربعین از سوی مردم استان به عراق فرستاده شد.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.