مجموعه کتب «از خاک تا افلاک» در باب روانشناسی نماز در بندرعباس رونمایی شد

با موضوع چرا نماز می خوانیم؟؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 17 آبان, 1395 - 11:00
مجموعه کتب «از خاک تا افلاک» در باب روانشناسی نماز با موضع چرا نماز می خوانیم؟ در مراسم شب شعر «راز و نیاز» در بندرعباس رونمایی شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، به همت انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه هرمزگان در  آیین شب شعر«راز و نیاز» که شب گذشته از مجموعه کتب«از خاک تا افلاک»رونمایی شد.

این برنامه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن فروزان نژاد رئیس ستاد اقامه نماز هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس، شعرا، بهرامشاهی رئیس انجمن نویسندگان و مولفان استان، نویسندگان و جمعی از طلاب و دانشجویان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیمی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس  طی سخنانی یکی از اهداف آفرینش را عبادت و قرب الهی دانست و گفت: نماز، بالاترین مرتبه راز و نیاز با معبود است.

وی از خداشناسی به عنوان نخستین مرحله عبادت یاد و به نقش ائمه(علیهم السلام) در زندگی انسان ها اشاره کرد.

مریم ریاضی طهرانی، نویسنده کتاب«روانشناسی نماز» با موضوع «چرا نماز می خوانیم» نیز با اشاره به حدیثی نبوی، گفت: فرزند صالح، علم نافذ و مالی که در راه خدا خرج شود از باقیات و صالحات پس از مرگ است.

وی افزود: 30 سال از بهترین روزهای عمرم را در شهر بندرعباس در سنگر علم و دانش هم آموختم و هم زکات آن را با تدریس در حوزه و دانشگاه پرداخت کردم.

ریاضی طهرانی با اشاره به چگونگی ورودش به عرصه نویسندگی بیان کرد: با بررسی کاستی هایی که در زمینه آثار مکتوب به ویژه در حوزه معرفت دینی، تصمیم گرفتم که مجموعه کتب«از خاک تا افلاک» را به عنوان پاسخی به چرایی های انسان های کنجکاو تولید و منتشر کنم.

وی افزود: نخستین کتاب«چرا پوشش و حجاب» به عنوان پایان نامه ارشد به چاپ رساندم که هم اینک به عنوان کمک درسی در دانشگاه تدریس می کنم.

این استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: در کتاب«روانشناسی نماز» با موضوع «چرا نماز می خوانیم» 10 توصیه مقام معظم رهبری(حفظه الله) در رابطه با آداب نماز را محور قرار داده ام و این کتاب 159 صفحه ای شامل سه فصل «نماز و بهداشت جسمی»، « نماز و بهداشت روح و روان» و «نماز از دیدگاه متفکران و اندیشمندان جهان» منتشر شده است.

وی افزود: دو کتاب دیگر «تفسیر زیارت عاشورا» و « راز سلامتی و طول عمر » نیز در دست چاپ است که بزودی منتشر خواهد شد.

یادآور می شود، در این شب شعر، شعرای مطرح استان هرمزگان و شاعران جویای نام دانشجو اشعار خود را با موضوع محرم و راز و نیاز قرائت کردند که مورد استقبال حضار قرار گرفت. 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.