استقبال از زوار پاکستانی اربعین حسینی در مرز میرجاوه

به همت ستاد مردمی اربعین استان؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 15 آبان, 1395 - 09:00
دبیر ستاد مردمی اربعین در سیستان و بلوچستان بیان داشت: درنقطه صفر مرزی میرجاوه اماده استقبال از زوار پاکستانی اربعین حسینی هستیم.

رضا بختیاری دبیرستاد اربعین در سیستان و بلوچستان در خصوص فعالیت های این ستاد به حلقه وصل گفت: ستاد اربعین استان در نقطه صفر مرزی میرجاوه آماده پذیرایی از زوار پاکستانی است.

وی ادامه داد: در این مکان امکان ایستگاه و موکبی جهت اسکان و پذیرایی این زوار فراهم شده است که افراد بعد از اقامت و استراحتی کوتاه به زائرسرای امام رضا(ع) در زاهدان منتقل می شوند.

بختیاری افزود: در واقع بعد از ورود زوار پاکستانی شرایط سفر آن ها به سمت پیاده روی اربعین فراهم می شود.

دبیر ستاد اربعین سیستان و بلوچستان تصریح کرد: جدا از استقبال از زوار پاکستانی که همراه با ارائه بسته های فرهنگی، اقدامات بهداشتی و ... هست، فضاسازی در سطح شهر، آماده سازی هیئات مذهبی و برپایی ایستگاه های صلواتی از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ستاد اربعین استان در چهار محور فعالیت می کند از جمله فضاسازی شهری، استقبال از زائران پاکستانی، هماهنگی جهت اعزام زوار استان و اقدام دیگر ستاد نیز اعزام و هماهنگی اهل سنت برای حضور در این حرکت جهانی است.

بختیاری اضافه کرد: برپایی نشست های گفتمان انقلاب اسلامی، توزیع بسته های فرهنگی، زیارت مجازی، بروشور، در اختیار قرار دادن نرم افزارهای گوناگون، زیارتنامه و توزیع پرچم با درج شعار امسال اربعین«انی احامی ابداً عن دینی» نیز از برنامه های امسال ایام اربعین خواهد بود.

این فعال فرهنگی یادآور شد: 40 شهید شاخص استان را نیز انتخاب کرده ایم جهت زیارت به نیابت از این شهدا که هر اتوبوسی که از استان راهی این سفر می شود به نیابت از یکی از این شهدا در پیاده روی اربعین حضور می یابد.

وی در پایان گفت: برای امسال پذیرایی از یک هزار زائر پاکستانی را در برنامه های ستاد گنجانده ایم و این امر تا 30 آبان ماه ادامه می یابد و در حال حاضر نیز خادمان اربعین در حال پذیرایی و اسکان این زوار هستند و خادمان افتخاری می توانند جهت خدمت رسانی به این زوار نام و نام خانوادگی خود را به سامانه 30002128000001 پیامک نمایند.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.