انتشار«کریمانه»روایت دیدارهای رهبر معظم انقلاب با خانواده شهدا کرمان

به همت مؤسسه جهادی صهبا؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 12 آبان, 1395 - 10:00
کتاب «کریمانه» که محور اصلی آن روایت حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در منزل ۱۵ شهید استان کرمان است توسط مؤسسه صهبا منتشر شد.
تهیه کتاب

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، «کریمانه» روایت دیدارهای رهبر معظم انقلاب با خانوادۀ شهدا در سفر استانی سال ۱۳۸۴ به کرمان است.

دیدار با خانوادۀ شهدا و حضور در منازل آنها یکی از برنامه‌های ثابت رهبر معظم انقلاب در تهران و سفرهای استانی ایشان است. ثابت بودن این دیدارها نشان از اهمیت آن برای حضرت آقا دارد.

پس از انتشار «کوثر کویر» تنها به فاصله چند ماه پس از سفر بابرکت رهبری در سال ۸۴ به کرمان، هم اکنون کتاب «کریمانه» که محور اصلی آن روایت حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در منزل ۱۵ شهید استان کرمان است منتشر شد.

سفر رهبر معظم انقلاب به استان کرمان یکی از طولانی ترین سفرهای معظم له به شمار می رود که ۱۰ روز به طول انجامید. «کوثر کویر» نخستین اثری است که چند ماه پس از این سفر توسط مرکز کرمانشناسی در ۱۸۶ صفحه، تصویری از سفر مقام معظم رهبری در قالب عکس و مطلب، منتشر شد.

کتاب «کریمانه» نیز کتابی‌ست که دربارۀ این سفر منتشر می‌شود؛ البته با سبکی خاص و منحصربه‌فرد.

محور اصلی کتاب روایت حضور حضرت آقا در منازل شهداست و برخی اتفاقات دیگر سفر، حوالی همین محور روایت می‌شود.

کریمانه حاصل مصاحبه با خانوادۀ پانزده شهید عزیز استان کرمان است که با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته‌اند. شهدای عزیزی که زندگی هریک، معرفت‌آموز است و چراغِ راه.

در کنار این پانزده شهید، از شهیدی زنده نیز سخن به میان آمده، شهیدی که خادمِ این شهدا در لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بوده و در دیدارهای رهبر معظم انقلاب، همراه ایشان: حاج قاسم سلیمانی.

شروع و پایان کتاب معطر است به حکایت بازگشت غواص‌های دست‌بسته و شهدای کربلای ۴ این کتاب با لحنی داستانی، اتفاقات را در زمان حال پیش می‌برد و هرجا که سخن از سال ۸۴ به میان می‌آید، با گریزی مناسب، خواننده را به سال ۸۴ می‌برد و وقایع آن سال را نشانش می‌دهد.

این کتاب در سیصد صفحۀ رنگی چاپ شده است و پس از اهدا به خانوادۀ شهدایی که در کتاب شرح دیدار آنها گفته شد، هم‌اکنون در سایت  jahadi.ir و کتاب‌فروشی‌ها در دسترس و قابل‌تهیه است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.