اعزام نخستین گروه تجهیزات و پشتیبانی برپایی موکب«اصحاب خراسانی» به کربلای معلی

به همراه 20 خادم از خراسان شمالی؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 11 آبان, 1395 - 09:00
نخستین گروه تجهیزات و پشتیبانی برپایی موکب«اصحاب خراسانی» به همراه 20 خادم روز گذشته از بجنورد عازم کربلای معلی شدند.

حجت الاسلام سید محمد افشین فر دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی خراسان شمالی به حلقه وصل گفت: با توجه به نزدیکی به ایام اربعین حسینی و پیاده روی عظیم این مراسم روز گذشته دوشنبه 10 ابان ماه نخستین کاروان پشتیبانی و تجهیزات برپایی موکب«اصحاب خراسانی» از بجنورد عازم کربلا شدند.

وی ادامه داد: این گروه به همراه 20 خادم از خراسان شمالی  و در قالب 12 کامیون اعزام شدند.

افشین فر تصریح کرد: گروه 20 نفره دیگری نیز روز جمعه 14 آبان ماه بعد از اجتماع زائرین اربعین و اقامه نماز جمعه اعزام خواهند شد.

موکب«اصحاب خراسانی»

دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی خراسان شمالی افزود: بعد از برپایی موکب خراسان شمالی با عنوان«اصحاب خراسانی» پذیرایی و اسکان زوار از 18 ابان آغاز و تا سوم آذرماه ادامه می یابد.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی شده که در این مدت حدود 3 هزار نفر از زوار در این موکب  پذیرش واسکان شوند.

ساخت نماد حرم حضرت رضا(ع)

افشین فر در ادامه به همکاری با آستان قدس رضوی اشاره کرد و بیان داشت: اقدام دیگر این ستاد در ایام اربعین همکاری با مجموعه آستان قدس جهت ایجاد نماد حرم حضرت رضا(ع) در مرز مهران است تا در واقع زوار بعد از بازگشت از کربلا نخست حرم و بارگاه حضرت رضا(ع)را مشاهده کنند که این اقدام در حال اجرا ست.

اجرای طرح«جای پای یار»

دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی خراسان شمالی اضافه کرد: برنامه دیگر اعزام 80 خادم افتخاری است برای اجرای طرح«جای پای یار» که برای اولین بار توسط گروهی از خادمین استان یزد در مسیر نجف به کربلا سال گذشته انجام گرفت و جهت گسترش و بسط این کار از دیگر استان ها نیز درخواست همکاری داشتند و ما این تعداد افراد را 19 آّبان ماه اعزام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در واقع این طرح جمع آوری زباله ها در مسیر نجف به کربلا است.

افشین فر یادآور شد: البته این موکب «اصحاب خراسانی» تنها کارشان پذیرایی و اسکان نیست در کنار این امر بحث فعالیت های فرهنگی و تربیتی نیز صورت خواهد گرفت.

این فعال فرهنگی افزود: از جمله طب سنتی، برپایی نمایشگاه، پخت نان و حضور 5 مبلغ جهت ارائه خدمت به زوار و همچنین اقدام فعالیت فرهنگی برای کودکانی که همراه خانواده در این مسیر حضور یافته اند از دیگر برنامه های موکب در طول برپایی در کربلا می باشد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.