فراخوان «جایزه ادبی طوبی» با هدف پاسداشت جایگاه و حضور زنان در دوران دفاع مقدس

به همت مؤسسه فرهنگی کاربردی خیبر البرز؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 19 مهر, 1395 - 10:00
مؤسسه فرهنگی هنری کاربردی خیبر و حوزه هنری استان البرز، در راستای پاسداشت جایگاه و حضور زن در دوران دفاع مقدس اقدام به برگزاری مسابقه ای تحت عنوان «جایزه ادبی طوبی» با اقتباس از کتاب «زمانی برای زن بودن »کرده است.

سیده فاطمه محمودیان مدیر بخش انتشارات مؤسسه فرهنگی هنری کاربردی خیبر در استان البرز به حلقه وصل گفت: در راستای پاسداشت جایگاه و حضور زن در دوران دفاع مقدس و خلق آثار ارزشمند ادبیات داستانی دفاع مقدس جایزه ادبی طوبی برگزار می گردد.

وی ادامه داد: یکی از مظلومانه ترین و محجورترین جلوه های دفاع مقدس، نقشی است که زنان در این برحه ایفا کردند. گاه مجاهدی خستگی ناپذیر بودند که دوشادوش مردان می جنگیدند و مادرانی صبور و استوار که پیکر بی جان جوانانشان را به آغوش می کشیدند و گاهی همسرانی که صبر زینبی می کردند در غم از دست دادن شیرمردانشان. هر چه بود سنگینی بار رسالتی بود که از آنان قهرمان هایی بی بدیل ساخته بود. رسالتی که امروز کمتر مورد توجه قرار گرفته و متاسفانه مغفول مانده و فراموش شده است.

محمودیان تصریح کرد: در واقع  هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی بود برای بازسازی و احیاء شور و شعور و غیرتمندی در بانوان و دختران سزمینمان، تا فراموش نکنیم که می توان زن بود و مجاهدت کرد؛ می توان زن بود دفاع کرد؛ می توان زن بود و ایستادگی کرد در مقابل هر چه تهدید و تهاجم است و شروع مسابقه نویسندگی از هفته دفاع مقدس بوده است.

مدیر انتشارات مؤسسه خیبر افزود کتاب :  «زمانی برای زن بودن»حکایتی است از این مجاهدت ها و رشادت ها، حکایتی است از زندگی زنان شهیده و مادران و همسران شهدا و حکایتی است از زندگی زیبا ترین الگوهای زنانگی که افراد با مطالعه این کتاب شخصیتی را انتخاب و برای آن داستانی کوتاه کوتاه در 500 تا 1001 کلمه آماده می کنند.

وی اضافه کرد: همان طور که گفتم داستان های ارسالی باید بر اساس شخصیت های کتاب «زمانی برای زن بودن» باشد، هر فرد می­تواند همزمان با 5 داستان کوتاه کوتاه در جشنواره شرکت کند و در صورت برگزیده شدن تنها به یک اثر جایزه تعلق خواهد گرفت و در پایان، آثار برگزیده در قالب کتاب چاپ خواهد شد.

مسئول انتشارات خیبر یادآور شد: مهلت ارسال آثار نیز تنها تا 30 آذرماه 95 می باشد و مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان 22اسفند همزمان با روز بزرگداشت مقام شهدا و تکریم مادران و همسران شهید خواهد بود.

محمودیان ادامه داد: علاقه مندان می توانند آثار ارسالی خود را به نشانی کرج صندوق پستی 111-31535  و یا  سایت  ارسال نمایند  publish@reihane.ir و تهیه کتاب با تخفیف ویژه نیز از طریق انتشارات تلاوت آرامش صورت می گیرد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.