اجرای طرح«خانه های بهشتی» در گنبدکاووس

با هدف ساماندهی شبکه روضه های خانگی؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 18 مهر, 1395 - 18:30
مجموعه فرهنگی فاطمیون جهت ترویج و رونق روضه های خانگی اقدام به اجرای طرح«خانه های بهشتی» در گنبدکاووس کرده است.

حسن جعفری مدیر مجموعه فرهنگی فاطمیون گنبدکاووس به حلقه وصل گفت: باتوجه به مسائلی که در حال حاضر در خصوص هیأت مطرح می شود از جمله هیأت تراز انقلاب اسلامی و یا هیأت انگلیسی و لندنی و ... صحبت های مقام معظم رهبری تصمیم گرفتیم که تعریفی فراهیئتی نسبت به هیأت داشته باشیم.

وی ادامه داد: در واقع از آنجا که فاطمیون در درجه نخست یک هیئت است به فکر اجرای طرحی با عنوان خانه های بهشتی افتادیم.

جعفری ادامه داد: توجه داشته باشید ما به عنوان یک هیأت بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری تصمیم به حرکت گرفتیم اما با توجه به خواستگاهمان که اباعبدالله الحسین(ع) است در قالب هیئت و اقامه عزاداری.

مدیر مجموعه فرهنگی فاطمیون تصریح کرد: یعنی در قالب هیأت ببینیم چطور می توانیم به ارتقا سطح فرهنگی،سیاسی،  اجتماعی و سبک زندگی مردم کمک کنیم. آیا تنها برگزاری مراسم عزاداری و هیأت کفایت می کند؟! یا باید تعریف فراتری از هیأت داشته باشیم.

وی اضافه کرد: طرح«خانه های بهشتی» یکی از طرح هایی است که با هدف شبکه سازی، سازمان دهی، رونق  و ترویج روضه های خانگی با توجه به مباحثی که مطرح کردم بنا داریم اجرا نماییم.

این فعال فرهنگی افزود: در واقع با توجه به اهمیت روضه های خانگی و اصالت این کار با توجه به هجمه دشمن توسط ماهواره ها، نیازسازی ها و ذائقه سازی ها بررسی کردیم که چطور می توانیم در خانه افراد شهرمان نفوذ کنیم و پرچم اباعبدالله برافراشته شود متوجه شدیم روضه های خانگی شروع خوبی است.

جعفری خاطر نشان کرد: طرح خانه های بهشتی برای اولین بار در ایام فاطمیه 95 در سطح شهرستان گنبدکاووس اجرا خواهد شد. فراخوان ثبت نام اولیه منتشر شده است.

مدیر مجموعه فرهنگی فاطمیون یادآور شد: در ثبت نام اولیه نوع جلسات زنانه،مردانه، مردانه-زنانه و زمان جلسه صبح زود-10 الی 12،عصر و شب به مدت سه روز توسط افراد تعیین می گردد و بعد ازاتمام ثبت نام بررسی ها انجام و برنامه ریزی ها صورت می گیرد.

وی ادامه داد: این برنامه با همکاری امت واحده اجرا می شود به دلیل حضور خانواده های اهل سنت در گنبدکاووس و با نقش و اثر تک تک اعضا خانواده یعنی مادر به عنوان تدارکات، پدر خانواده انتظامات داخلی و خارج خانه، پسر خانواده تبلیغات و دختر خانواده نیز جهت ضبط تصاویر و عکاس در این برنامه به کار گرفته می شوند زیر پرچم اباعبدالله و ایدئولوژی مقام معظم رهبری. مبنا در واقع ایجاد مودت، محبت و صله رحم است.

جعفری در خصوص نحوه ثبت نام بیان داشت: از علاقه مندان دعوت می شود با مراجعه به غرفه حسینیه فرهنگ در محل برگزاری مراسم محرم(مصلی نماز جمعه گنبدکاووس) در این طرح ثبت نام نمایند.

وی در پایان گفت: پشتیبانی هایی که توسط مجموعه صورت می گیرد شامل روحانی جهت سخنرانی و روضه خوانی، بنر یا پرچم سر درب منازل، سیستم صوتی و دعوتنامه جهت همسایه ها و اقوام می باشد.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.