آغاز اجرای طرح سراسری «آینه و شمعدان» در استان مرکزی

با حضور حجت‌الاسلام ماندگاری؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 5 مهر, 1395 - 08:30
طرح سراسری «آینه و شمعدان» با حضور حجت‌الاسلام ماندگاری و جمعی از خیرین و فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی رسماً آغاز به کار کرد.

به گزارش سرویس استان‌های حلقه وصل، طرح سراسری قرآن و آینه و شمعدان، عصر جمعه دوم مهرماه با حضور حجت الاسلام ماندگاری و جمعی از خیرین و فعالان این حوزه در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی رسما آغاز به کار کرد.

در این مراسم ماندگاری خاطر نشان کرد: در کشور ۲۰۰هزار زوج در تهیه جهیزیه ناتوانند که با بررسی ها و برآوردهای انجام شده تنها ۳ میلیون تومان برای هر زوج نیاز است تا لوازم اولیه یک زندگی تامین شود.

موی ادامه داد: اگر احساسات مبنای کار خیر باشد یقینا روزی این حس سرد خواهد شد؛ بنابراین طبق آیات و روایات باید مبنای کار خیر را عقلانیت قرار داد.

حجت الاسلام ماندگاری مبنای کار خیر را در سه حوزه تعریف کرد و ادامه داد: کار خیر پاک کننده، دفع کننده بلا، از عوامل نزدیکی به خداوند و گره گشا می باشد و چون همه ما دائما در حال گناه هستیم و بلا همیشه در کمین ماست لازمه دفع و پاکی از گناه کار خیر و صدقه است و چون همه انسان ها قرب به خداوند را دوست دارند پس باید احسان کنند.

این کارشناس فرهنگی مذهبی با اشاره به اینکه اگر مومنی در دنیا گره مومن دیگری را باز کند خداوند در آخرت گره از کارش باز می کند افزود: هر شخصی به دو حالت ذکات می دهد یکی از جانش می گذرد که آن شخصیتی که از او باقی مانده واقعا پاک شده است که به آن درجه رسیده و دیگری مالش را در راه خدا می گذارد.

وی تصریح کرد: برای اینکه بتوان این حوزه ها را تحقق بخشید باید به سه باور معامله با خدا، معامله با قیامت و معامله با خود اعتقاد داشت و سه اقدام پیش قدم شدن خود، تکمیل کار ما توسط دیگران  و دعا برای حل مشکل مردم را انجام داد.

حجت الاسلام ماندگاری تاکید کرد: اینکه سال به سال به تعداد افراد زیر پوشش کمیته امداد افزوده می شود برای جمهوری اسلامی ایران ننگ محسوب می شود و ما نباید در جمهوری اسلامی فقیر و خانه نشین داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ هزار جهیزیه برای ما نباید چشمگیر باشد، اضافه کرد: در کشور ما ۷۰ هزار مسجد وجود دارد که اگر مردم حوالی هر مسجد حداقل تامین هزینه های ۳ جهیزیه را بر عهده بگیرند، دل ۲۰۰ هزار خانواده را شاد کرده اند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.