برگزاری سومین جشنواره مردمی «ولایت» در سیریک

به همت کانون فرهنگی موعود؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 28 شهريور, 1395 - 10:45
مسئول کانون های فرهنگی هنری موعود شهرستان سیریک از برگزاری سومین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی مردمی «ولایت» در این شهرستان خبرداد.

به گزارش حلقه وصل، میثم رئیسی مسئول کانون موعود روستای روتان بخش بمانی شهرستان سیریک عنوان کرد: جشنواره فرهنگی هنری ورزشی مردمی ولایت  یک جشنواره دو سالانه است که هر دو سال یکبار در بین کانون های فرهنگی هنری مساجد روستایی سیریک برگزارمی شود.

 

وی با اشاره به رشته های پیش بینی شده در این جشنواره، افزود: آزمون دروس امام شناسی، تصحیح قرائت و اذکار نماز، ارائه کنفرانس با ترجمه ومفاهیم از یک خطبه یا نامه منتخب نهج‌البلاغه از رشته های بخش فرهنگی است.

 

به گفته رئیسی؛ مسابقه گروهی اصحاب آخر الزمانی که یک برنامه سوال محور بر اساس اطلاعات عمومی علمی، پژوهشی، قرآنی، دینی، ادبی و سیاسی است نیز به صورت  حضوری و گروهی و با شرکت  گروه های چهار نفره  برگزار می شود.

 

دبیراجرایی این جشنواره گفت: نقاشی در غدیر خم، رنگ آمیزی نمایه غدیر خم ویژه کودکان مهد و پیش دبستانی و ابتدایی با عنوان « کبوترانه»، عکس فعالیت های مختلف در مسجد محل زندگی با عنوان« مجاهدان فرهنگی»  و معرق کاری و خطاطی نام مبارک پیامبر گرامی اسلام(ص) و حضرت علی(ع) و آیه «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» از جمله رشته های هنری این جشنواره هستند.

 

وی، دوچرخه سواری، تنیس روی میز، دومیدانی نیمه استقامت با عنوان« از مسجدتامسجد»، کشتی پهلوانی در سواحل مکران، شنای 100 متر، تایر بازی و مسابقات  بومی محلی برای خواهران و برادران در بخش ورزشی در نظر گرفته شده است.

 

رئیسی در ادامه از  تشکیل ستاد اجرایی «غدیر» با محوریت کانون های فرهنگی هنری در مساجد این شهرستان خبر داد وعنوان کرد: به منظور برنامه ریزی و ساماندهی برنامه های گرامیداشت دهه امامت و ولایت، ستاد اجرایی «غدیر» با محوریت کانون های فرهنگی هنری در سطح مساجد شهرستان سیریک تشکیل شده است.

 

وی با بیان اینکه این ستادها از هفته قبل راه اندازی شده اند، افزود: امام جماعت، هیات امنای مساجد، هیات مذهبی، پایگاه مقاومت بسیج و کانون فرهنگی هنری از اعضای این ستاد می باشند.

 

مدیر مسئول کانون فرهنگی وهنری موعودروستای روتان، بازسازی واقعه غدیر خم در کانون های فرهنگی هنری مساجد شهر بندر کوهستک و اجرای تئاتر خیابانی با موضوع غدیر در کانون فرهنگی وهنری موعود روستای روتان و سومین جشنواره فرهنگی هنری ورزشی مردمی ولایت را از شاخص ترین برنامه های دهه امامت و ولایت برشمرد.

 

وی افزود: کاروان فرهنگی وهنری غدیر اعزامی ازتهران نیز در کانون های روستایی برنامه های شاخصی برای مخاطبان مختلف برگزار خواهند کرد و کلیه ی کانون های شهرستان درگیر این کار هستند.

 

رئیسی با تشریح برنامه های کاروان غدیر گفت: توزیع کتب فرهنگی و بسته های فرهنگی و پوستر و سایر لوازم و برگزاری مسابقه در بین اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان سیریک از دیگر برنامه های این دهه است.

 

وی گفت: برگزاری جشن بزرگ غدیر همراه با سخنرانی، مداحی و مسابقات متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای دهه امامت و ولایت در کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان سیریک است که مستقلا هر کانون برنامه ریزی و اجرا خواهد کرد.

 

رئیسی در پایان ضمن تقدیر از مشارکت کنندگان جشنوراه مردمی ولایت گفت: آیین اختتامیه این جشنوراه همزمان با شب عید غدیر با حضور مسئولین و با اجرای  برنامه ها ی متنوع فرهنگی در حسینیه روتان به میزبانی کانون فرهنگی و هنری موعود برگزار می شود.

منبع:شبستان

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.