اعزام ۲۱ نفر از نخبگان روستایی به پنجمین کنگره ملی «فرهنگ و هنر روستا و عشایر»

در چهارمحال و بختیاری؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 20 شهريور, 1395 - 12:45
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۱ نفر از نخبگان روستای استان به منظور ارائه راهکارهای پیشرفت و تعالی فرهنگ روستا و عشایر به پنجمین کنگره ملی فرهنگ و هنر روستا و عشایر اعزام می شوند.

حجت الاسلام مراد یوسفی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری به حلقه وصل گفت: 21 نفر از نخبگان روستای استان به منظور ارائه راهکارهای پیشرفت و تعالی فرهنگ روستا و عشایر به پنجمین کنگره ملی فرهنگ و هنر روستا و عشایر اعزام می شوند.

وی افزود: جامعه عشایری از دیر باز به عنوان خواستگاه شکل گیری جوامع انسانی و تولید نیاز های اساسی، نقش خوبی در روند پیشرفت زندگی بشر در تمامی ابعاد اقتصادی، اجتماعی و به ویژه در حوزه فرهنگ، ترویج سبک زندگی اصیل و استوار بر پایه آموزه های اسلامی داشته است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: پنجمین کنگره ملی فرهنگ و هنر روستا و عشایر با رویکرد گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و با شرکت ائمه جماعات، مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری روستایی و فعالین فرهنگی جامعه عشایری برگزار می شود.

حجت الاسلام یوسفی، تکریم و معرفی الگوهای موفق فرهنگ و هنر روستا و جامعه عشایری، شبکه سازی، توانمند سازی و انتقال تجربیات، بررسی و ارائه راهکارهای پیشرفت و تعالی فرهنگ روستا و عشایر و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و شناسایی ظرفیت های بومی مناطق روستایی و عشایری را از اهداف برگزاری پنجمین کنگره ملی فرهنگ و هنر روستا و عشایر عنوان کرد.

این مقام مسئول به نشست های عمومی و کارگاه های تخصصی پنجمین کنگره ملی فرهنگ و هنر روستا و عشایر اشاره و ابراز کرد: نقش فعالان فرهنگ و هنر روستا و عشایر در گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی ایرانی، ایرانی با رویکرد تبیین چالش های جمعیت و خانواده و اصول و مبانی کار فرهنگی از منظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از موارد نشست های عمومی در پنجمین کنگره ملی فرهنگ و هنر روستا و عشایر است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری، مهارت ها و شیوه های نوین تبلیغ، جذابیت کار فرهنگی در مناطق روستایی و عشایر، مدیریت کار فرهنگی و آشنایی با رسالت و کارکرد کانون فرهنگی هنری مسجد در روستا را از موارد ارائه شده در کارگاه آموزشی پنجمین کنگره ملی فرهنگ و هنر روستا و عشایر برشمرد.

خاطرنشان می شود؛ 150 نفر از نخبگان روستایی و عشایری از نه استان مرکزی، قم، قزوین، سمنان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، تهران و البرز در همایش منطقه ای کنگره ملی فرهنگ و هنر روستا و عشایر که از 23 تا 26 شهریور ماه جاری که در بیت تاریخی حضرت امام خمینی (ره) برگزار می شود، حضور دارند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.