دستگاه‌های دولتی و غیردولتی از نمایشگاه «ایران‌نوشت» حمایت نکرده‌اند

سعید حسینی:
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 14 شهريور, 1395 - 12:00
مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی گفت: اگر بخواهم به صورت شفاف بگویم؛ از نهادهای فرهنگی فقط حمایت رسانه‌ها را داریم و دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی از این نمایشگاه حمایت نکرده‌اند.

سرویس معرفی: سعید حسینی، مدیرعامل مجمع نوشت افزار اسلامی ایرانی، به علل تمدید یک هفته‌ای چهارمین نمایشگاه «ایران نوشت» اشاره کرد و گفت: نمایشگاه «ایران نوشت» به نیمه که رسید شاهد استقبال خوبی بودیم تا جایی که ظرفیت نمایشگاه پر شده بود و در تعاملی که با مردم داشتیم متوجه شدیم بسیاری هنوز متوجه برگزاری این نمایشگاه نشده‌اند و تقاضا دارند که تمدید شود و این یکی از عواملی بود که موجب تمدید شدن نمایشگاه شد.

وی افزود: یکی از مشکلات ما در این عرصه توزیع است و هنوز به نقطه‌ای نرسیدیم که بگوییم محصولات به دست مردم می‌رسد و همین سبب شد تمدید کنیم که مخاطبان بتوانند از این نمایشگاه خریدهای خود را داشته باشند.

مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی به برگزاری نمایشگاه‌های استانی نیز اشاره کرد و گفت: نمایشگاه‌های استانی نوشت افزار نیز یکی یکی در حال فعال شدن است و در نظر داریم در تمام استان‌های کشور این نمایشگاه‌ها را برگزار کنیم. مشهد، اصفهان، کرمان و ... از جمله مرکز استان‌هایی هستند که فعالیت‌های خود را شروع کرده‌اند.

او در بخش دیگری به حمایت‌های نهادها و دستگاه‌های فرهنگی از این نمایشگاه نیز اشاره کرد و گفت: ما در این نمایشگاه تبلیغات شهری نداریم، البته انتظار هم نداریم زیرا نمایشگاه «باز باران» نیز به همین نحو است و ما خب در این نمایشگاه تقسیم‌بندی کردیم به این نحو که تبلیغات شهری در باز باران خواهد بود و ما بیشتر روی رسانه‌ها تمرکز کرده‌ایم.

حسینی افزود: البته اگر بخواهم به صورت شفاف بگویم؛ از نهادهای فرهنگی فقط حمایت رسانه‌ها را داریم و دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی از این نمایشگاه حمایت نکرده‌اند. مثلا ما از وزارت آموزش و پرورش پیگیر بودیم و این وزارتخانه می‌توانست به مدارس اعلام کند تا والدین از این نمایشگاه بازدید کنند ولی همین کار را نیز نکردند. در حالی که ما خودمان این اتفاق را انجام دادیم و به یکی از دبیرستان‌ها اعلام شد که چنین نمایشگاهی در حال برگزاری است و مراجعه می‌کردند که از آن دبیرستان آمده‌اند که نشان می‌دهد این موضوع اگر جدی پیگیری می‌شد به جواب می‌رسید. یکی از دلایل تمدید این نمایشگاه همین بود تا خودمان خودجوش روی این معرفی و اطلاع رسانی کار کنیم.

او به همکاری مجمع «خوشه» نیز اشاره کرد و گفت: خوشه در این حوزه فعال بوده و هست اما خوشه شبکه توزیع کتاب است و در حوزه نوشت افزار ظرفیتشان محدود است.

مدیرعامل مجمع نوشت افزار گفت: شاید این ظرفیت برای کتاب خوب باشد مثلا در هر شهر یک یا دو مغازه داشته باشد ولی برای نوشت افزار این میزان کفاف نمی‌دهد و نیاز است که گسترش پیدا کند و باید نوشت افزار در دسترس باشد. بچه‌های خوشه هستند و پیگیر است ولی اکنون که فضا از نظر فرهنگی مساعد شده باید این محصولات دسترسی بیشتری داشته باشد و با یک مغازه در استان جواب نمی‌دهد.

بر اساس این گزارش چهارمین نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی «ایران نوشت» که از 2 تا 12 شهریور برگزار شده بود تا 19 شهریور تمدید شده است. ساعت کار نمایشگاه از ساعت 10 تا 22 است و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه به مرکز آفرینش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب مراجعه کنند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.