«قره باغی» را دوباره گوش کن!

امشب در شبکه نسیم:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 9 شهريور, 1395 - 20:45
اسفندیار قره‌باغی خواننده پیشکسوت موسیقی کشورمان و دبیر دومین «جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس» که در روزهای پایانی مردادماه برگزار شد، مهمان امشب برنامه دوباره گوش کن است.

سرویس حاشیه نگاری: اسفندیار قره‌باغی متولد تبریز است. پس از انقلاب اسلامی، در سازمان صدا و سیما به همکاری با واحد موسیقی سازمان درآمد و در زمینهٔ سرودهایی با مضمون جنگ فعال شد. در مدت هشت سال جنگ، بیش از هشتصد سرود ساخت و در ایفای سلو و گروه کُر آنها نقش مهمی داشت. رهبری گروه کُر تالار وحدت، رهبری گروه کُر صدا و سیما، رئیس مرکز سرود و آهنگهای انقلابی، ریاست کمیته آواز کلاسیک خانه موسیقی، مسئول موسیقی رادیو و نایب رئیس کانون هنرمندان ایران از جمله سوابق مسئولیتی او محسوب می‌شود. بی‌تردید اثری که بیش از هر کار دیگر او، از صدا و سیمای ایران پخش شده، سرود «آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو» با صدای اوست که موسیقی آن را احمدعلی راغب ساخته و شعر آن را حمید سبزواری سروده‌است.

«دوباره گوش کن» برنامه ای جوان پسند است و دراین برنامه قصد دارند تمام چهره های موسیقیایی را دعوت کنند. با توجه به اینکه نمی توان ذائقه مخاطب را عوض کرد، هدف اصلی این برنامه آشنا کردن بینندگان با آثار خوب و تشویق آنها برای گوش کردن به قطعه های خوب است. به طوری که مخاطبان اساتید این حوزه را بشناسند وبا موسیقی آشنا شوند که با فرهنگ، آداب و رسوم ایرانی همخوانی دارد.
علی مرادی مجری ، سید مجتبی موسوی مدیرتولید ، احسان ابیلی سردبیر و احسان ارغوانی و محمدرضا ماندگاران تهیه کنندگان این برنامه هستند .

این برنامه امشب ساعت ۲۲ از شبکه نسیم پخش می‌شود

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.