برگزاری کارگاه تولید پوستر برای مدافعان حرم در تهران و مشهد

به همت مجمع طراحان گرافیک انقلاب؛
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 6 خرداد, 1395 - 10:00
پنجمین و ششمین کارگاه تولید پوستر برای مدافعان حرم در تهران و مشهد برگزار می‌شود.‏

سرویس معرفی: پنجمین کارگاه تولید پوستر به همت مجمع طراحان گرافیک انقلاب در تهران طی روزهای 6 و 7 خرداد با حضور 15 نفر از گرافیست‌های جوان پایتخت در مجموعه سرچشمه تهران برگزار خواهد شد. همچنین ششمین کارگاه تولید پوستر در تاریخ 8، 9، 10 در مشهد برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، اولین کارگاه منطقه‌ای فراخوان پوستر «خط سرخ» در اصفهان برگزار شد. در این کارگاه، ضمن ایده‌پردازی هنری پیرامون محورهای اعلام شده در فراخوان، برخی تکنیک‌های اجرایی نیز توسط هنرمندان مورد بررسی قرار گرفت تا گرافیست‌های جوان اصفهانی نیز سهم خود را از تبیین آرمان‌های شهدای مدافع حرم در دفاع از اسلام ناب محمدی (ص) و مستضعفان ادا کنند.

در بخش بعدی برگزاری کارگاه‌ها، دومین کارگاه تولید پوستر فراخوان خط سرخ در زاهدان برگزار شد‌. این کارگاه دو روزه با همکاری نهضت مردمی پوستر انقلاب و جبهه فرهنگی انقلاب سیستان و بلوچستان برگزار شد.

طراحان جوان این شهرستان به ایده‌پردازی و تولید پوستر پیرامون رویارویی جبهه حق و باطل و مدافعان حرم پرداختند.

در ابتدای این کارگاه «حاج محمدرضا زاهدشیخی» به بیان پاره‌ای توضیخات پیرامون مسئله شناسی بومی استان پیرامون دفاع از حرم اهل بیت (ع) پرداخت. در ادامه 13 نفر از طراحان با فراگیری روش‌های خلق نماد و‌ روش‌های ایده‌پردازی، به فعالیت پرداختند.

کارگاه‌های منطقه‌ای این فراخوان به همت نهضت مردمی پوستر انقلاب، مجمع طراحان گرافیک انقلاب اسلامی (آیه) و کانون هنر شیعی برگزار می‌شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.