اعلام آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی آئین‌های نمایشی و پرده‌خوانی در یاسوج

خردادماه؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 31 فروردين, 1395 - 09:45
پایان خرداد، آخرین مهلت ارسال آثار به پنجمین جشنواره سراسری آئین های نمایشی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی است.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، جشنواره ملی آئین های نمایشی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) است و اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت های هنری به خصوص آئین های نمایشی و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصومین(علیهم السلام) به خصوص امام رضا(علیه السلام) از اهداف این جشنواره است.

گفتنی ست، گرامی داشت تولید کنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر در زمینه سیره زندگی، ابعاد شخصیت و معارف امام رضا(علیه السلام) و کمک به انتشار گسترده این آثار از دیگر اهداف این جشنواره ملی عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، سبک زندگی اسلامی با رویکردهای اقتصاد مقاومتی، فرهنگ رضوی و مفاهیم عالیه، احادیث و روایات در آئین ها، آداب و رسوم و فرهنگ عامه و توجه به ظرفیت فرهنگ ها و اعتقادات بومی و محلی با محوریت فرهنگ رضوی«آداب، رسوم و آئین ها» از جمله موضوعات جشنواره است.

لازم به ذکر است، جشنواره در دو بخش آئین های نمایشی(تعزیه خوانی، چاووشی خوانی، منقبت خوانی، بخشی خوانی و شبیه خوانی) و پرده خوانی برگزار می شود، متقاضیان می بایست چهار عدد لوح فشرده اجرای نمایش را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و از طریق سایت kb.shamstoos.ir نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم شرکت در جشنواره اقدام نمایند.

یادآور می شود، آخرین مهلت ارسال لوح فشرده آثار همراه با متن یا طرح آئین ها تا پایان خرداد ماه امسال خواهد بود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.