نخستین قطعه سرود «دشت شقایق» ویژه شهدای مدافع حرم در یاسوج رونمایی می‌شود

به همت گروه سرود پسران خورشید؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 28 بهمن, 1394 - 13:30
سرپرست گروه سرود پسران خورشید کانون فرهنگی هنری الرحمن گفت: نخستین قطعه سرود شهید مدافع حرم استان کهگیلویه و بویراحمد با عنوان «دشت شقایق» توسط این گروه ساخته و به زودی رونمایی می شود.

پیمان جمشیدی مربی و سرپرست گروه سرود پسران خورشید کانون فرهنگی هنری الرحمن مسجد صاحب الزمان (عجل الله ) به حلقه وصل گفت: اثر تولیدی این گروه با نام «دشت شقایق» با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه فتح استان و با شعر شاعر خوش قریحه هم استانی محمد رضا تیموری نژاد تهیه و تولید شده و به زودی رونمایی خواهد شد.

وی افزود: سابقه درخشان، تجربه بالای گروه پسران خورشید در زمینه تخصصی سرود و نیز خلق آثاری ازین دست در سالهای گذشته از دلایل انتخاب این گروه جهت ساخت این اثر بوده است.

جمشیدی تصریح کرد: در دورانی که تمام کفر و استکبار عزم خود را برای نابودی اسلام و بیداری اسلامی به کار گرفته اند، رزمندگان اسلام با تأسی از مکتب سرخ حسینی و تحت بیرق مقاومت زینبی در شام و سوریه حماسه هایی از جنس ایثار و شهادت را به معرض نمایش می گذارند تا به دشمنان و ملحدان بفهمانند که شهادت هنر مردان خداست و رزمندگان اسلام عاشقان جان برکف این هنر هستند؛ لذا خلق چنین آثاری می تواند ادای دینی به مقام شامخ این شهدای گرانقدر باشد.

مسئول خانه سرود کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد از مساجد به عنوان مهم ترین پایگاه هنری یاد و افزود: تولید چنین آثاری نشان از پتانسیل بسیار بالا و ارزشمند نوجوانان و جوانان مساجد دارد که با حمایت و هدایت می توانند به منصه ظهور و بروز برسند و پیام های انقلاب را به بهترین نحو ممکن در قالب هنر به سمع و نظر همگان برسانند.

وی ادامه داد: یکی از جنبه های هنری و اثر بخش کشور ما سرود و آهنگ های انقلابی است و این در حالی است که مضامین و حماسه آفرینی را در قالب شعر و ریتم مشخص از طریق آواها و نغمه ها می توان به افراد به ویژه نسل های آتی منتقل کرد.

شایان ذکر است، گروه سرود پسران خورشید کانون فرهنگی هنری الرحمن مسجد صاحب الزمان (عجل الله) یاسوج پیش ازاین نیز توانست سه آلبوم هشتمین خورشید، سجده عشق و نسل حماسه را در سطح کشوری تولید نماید.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.