واکنش رهبر انقلاب به شعرهایی که درباره ایشان سروده می‌شود چیست؟

روایت یک شاعر از جلسات شعرخوانی در محضر رهبر انقلاب؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 6 دى, 1394 - 10:15
محمدعلی مجاهدی درباره اشعاری که درباره رهبر انقلاب سروده شده، می‌گوید: ایشان علاقه‌ای به این کار نداشته و از چنین شعرهایی استقبال نمی‌کنند.

سرویس مبشر صبح: محمدعلی مجاهدی متخلص به «پروانه» با اشاره به جلسات شعر آئینی سالانه‌ که در محضر رهبر معظم انقلاب برگزار می‌شود، گفت: حضرت آقا از اشعاری که درباره ایشان باشد اصلاً اقبال نمی‌کنند و بعضا ناراحت هم می‌شوند؛ این را مسلم بدانید.

وی درباره اشعاری که درباره شخص رهبر انقلاب سروده شده است، گفت: افرادی که درباره رهبری شعری گفته‌اند می‌دانند، ایشان علاقه‌ای به این کار ندارند و شعرشان مورد استقبال شخص رهبر معظم انقلاب قرار نمی‌گیرد و حتی گفته می‌شود که درباره رهبری شعر نگویند. این مسائلی است که در جلسات شعرخوانی در محضر رهبرانقلاب مطرح شده و خیلی‌ها نمی‌دانند.

مجاهدی درباره سبک شعرهایی که در این جلسه قرائت می‌شود گفت: شعرهایی که هر ساله در جلسات شعرخوانی خوانده می‌شود یا غزل است یا قصیده و یا شعری است درباره اوضاع زمان ما.

وی شعر خوانی در حضور رهبر انقلاب را فرصتی برای رشد شعر آئینی کشور دانست و تصریح کرد: حضور شعرا در محضر رهبری که با لبخند و صمیمیت از آنها استقبال می کند، بهترین انگیزه‌ها را برای ساختن بهترین‌ها در شاعران جوان کشور زنده می‌کند.

این شاعر در پایان گفت: آن زمان گذشته است که فرخی‌ها درباره سلطان محمود غزنوی شعر می‌ساختند و حقوق می‌گرفتند؛ آن زمان گذشت، امروز در جمهوری اسلامی شاعر حقوق بگیر دولتی نداریم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.