واکنش رهبر انقلاب به شعرهایی که درباره ایشان سروده می‌شود چیست؟

روایت یک شاعر از جلسات شعرخوانی در محضر رهبر انقلاب؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 6 دى, 1394 - 10:15
محمدعلی مجاهدی درباره اشعاری که درباره رهبر انقلاب سروده شده، می‌گوید: ایشان علاقه‌ای به این کار نداشته و از چنین شعرهایی استقبال نمی‌کنند.

سرویس مبشر صبح: محمدعلی مجاهدی متخلص به «پروانه» با اشاره به جلسات شعر آئینی سالانه‌ که در محضر رهبر معظم انقلاب برگزار می‌شود، گفت: حضرت آقا از اشعاری که درباره ایشان باشد اصلاً اقبال نمی‌کنند و بعضا ناراحت هم می‌شوند؛ این را مسلم بدانید.

وی درباره اشعاری که درباره شخص رهبر انقلاب سروده شده است، گفت: افرادی که درباره رهبری شعری گفته‌اند می‌دانند، ایشان علاقه‌ای به این کار ندارند و شعرشان مورد استقبال شخص رهبر معظم انقلاب قرار نمی‌گیرد و حتی گفته می‌شود که درباره رهبری شعر نگویند. این مسائلی است که در جلسات شعرخوانی در محضر رهبرانقلاب مطرح شده و خیلی‌ها نمی‌دانند.

مجاهدی درباره سبک شعرهایی که در این جلسه قرائت می‌شود گفت: شعرهایی که هر ساله در جلسات شعرخوانی خوانده می‌شود یا غزل است یا قصیده و یا شعری است درباره اوضاع زمان ما.

وی شعر خوانی در حضور رهبر انقلاب را فرصتی برای رشد شعر آئینی کشور دانست و تصریح کرد: حضور شعرا در محضر رهبری که با لبخند و صمیمیت از آنها استقبال می کند، بهترین انگیزه‌ها را برای ساختن بهترین‌ها در شاعران جوان کشور زنده می‌کند.

این شاعر در پایان گفت: آن زمان گذشته است که فرخی‌ها درباره سلطان محمود غزنوی شعر می‌ساختند و حقوق می‌گرفتند؛ آن زمان گذشت، امروز در جمهوری اسلامی شاعر حقوق بگیر دولتی نداریم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

تابلو

اخبار مرتبط

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.