«دختر شینا» و «فرمانده من» به کشورهای همسایه سفر می‌کنند

با ترجمه کتب تقریظ‌شده توسط رهبر انقلاب توسط سپاه قدس؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 25 آذر, 1394 - 09:45
نماینده ولی فقیه در سپاه قدس از ترجمه و توزیع تعدادی دیگر از آثار شاخص دفاع مقدس که مزین به تقریظ رهبر معظم انقلاب هستند، در کشورهای همسایه خبر داد.

سرویس مبشر صبح: حجت‌الاسلام و المسلمین علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در سپاه قدس، در گفت‌وگو با تسنیم، با اعلام این خبر که تعداد دیگری از کتاب‌های شاخص حوزه ادبیات دفاع مقدس در دست ترجمه قرار گرفته است، گفت: تاکنون ترجمه کتاب «من زنده‌ام» به زبان عربی و اردو ترجمه و در کشورهای مقصد توزیع شد. همچنین ترجمه کتاب «آن بیست و سه نفر»، نوشته احمد یوسف‌زاده از دوران اسارتش در عراق نیز به زبان عربی به اتمام رسیده و به‌زودی منتشر می‌شود. از سوی دیگر، قرار است این کتاب به زبان‌های ترکی آذربایجانی و هندی نیز ترجمه و در کشورهای مقصد توزیع شود.

وی از ترجمه کتاب «دختر شینا» به‌عنوان یکی دیگر از کتاب‌های شاخص در این حوزه یاد کرد و افزود: ترجمه این کتاب به زبان‌های روسی و ترکی آذربایجانی در دست انجام است. همچنین قرار است کتاب‌های «نجیب» و «فرمانده من» نیز به زبان روسی ترجمه شوند.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس از برگردان دو کتاب نوشته شده به‌قلم معصومه سپهری خبر داد و گفت: ترجمه عربی و ترکی استانبولی کتاب «لشکر خوبان» به اتمام رسیده و منتشر شده است. همچنین قرار است کتاب «نورالدین پسر ایران» نیز به زبان ترکی استانبولی انجام شود و برگردان این کتاب به زبان عربی نیز به اتمام رسیده و قرار است به‌زودی منتشر شود.

به‌گفته وی، ترجمه این آثار بنا بر تأکید مقام معظم رهبری به ترجمه آثار دفاع مقدس به زبان‌های مختلف به‌ویژه عربی و انگلیسی انجام می‌شود.

رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر با نوشتن تقریظ بر کتاب‌های این حوزه، بر اهمیت این آثار و خوانده شدن آنها تأکید دارند. در تقریظ‌های ایشان نکات متعددی راجع به کتاب‌های نوشته شده ذکر شده است که از جمله این موارد، تأکید ایشان بر ترجمه و تولید فیلم براساس این دسته از آثار است، اما متأسفانه با وجود این تأکیدات هنوز اقدام مؤثری از سوی مسئولان فرهنگی کشور انجام نشده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.